«Золотий вагон» Медведчука досі не націоналізували. В «Укрзалізниці» пояснили, чому

«Золотий вагон» колишнього народного депутата Віктора Медведчука, якого в Україні обвинувачують у держзраді, досі не націоналізували. Про такі наміри «Укрзалізниця» повідомляла торік у березні, а тепер пояснила, чому цього не сталося.
Про це йдеться у відповіді компанії на запит «Схем» («Радіо Свобода»).
«Укрзалізниця» вказала, що справді торік повідомляла про готовність націоналізувати «золотий вагон» Медведчука і залучити його для перевезення дітей і післяопераційних хворих. Тепер компанія повідомила, що це не належить до її компетенцій.
«Слід зазначити, що питання націоналізації, розпорядження, управління, чи передачі арештованого майна, яким є вагон, знаходиться поза компетенцією АТ "Укрзалізниця", та лежить в площині компетенцій правоохоронних та судових органів», — вказано у відповіді.
Що за золотий вагон?
Журналісти «Слідства.Інфо» виявили на території маєтку Віктора Медведчука в Пущі-Водиці прихований під маскувальною сіткою залізничний перон із назвою «Дальняя», а на пероні — вагон-ресторан Pullman. Ця компанія виробляє люксові автомобілі та залізничні вагони. Такі вагони-ресторани були популярними в минулому столітті, коли заможні європейці подорожували залізницею.
У потягу є основна зала приблизно на 40 людей, а також кілька окремих кімнат: кухня, віп-купе і туалет. При вході стоїть барна стійка зі склянками від російського «Кубачинського комбінату», на яких видно позолочений герб рф.
За даними журналістів, цей «золотий вагон» був подарунком дружини політика Оксани Марченко на день народження чоловіку.
Доля Медведчука
Навесні 2022-го СБУ затримала Медведчука. За даними слідства, ФСБ росії хотіла вивезти його під виглядом військового ЗСУ в невизнане Придністров'я, а звідти — до Москви. Але політика затримали ще на виїзді з Київської області.
Відтоді Медведчук був під вартою. А 22 вересня 2022 року стало відомо, що його обміняли на 200 українських військових. Як уточнив глава ОП, він на той момент «уже дав усі можливі свідчення слідству».
За даними The Washington Post, на обміні Медведчука наполіг президент росії володимир путін, хоча ФСБ рф була проти обміну полонених через очікувану негативну реакцію громадськості в росії. Після обміну в кремлі заявили, що не знають, де зараз Медведчук і чи спілкувався він із путіним.
Президент Володимир Зеленський 10 січня позбавив громадянства Медведчука та ще трьох політиків. А Верховна Рада позбавила його депутатських повноважень.
- Поділитися: