У 2025 році зонд має пролетіти всього в 6,16 мільйона кілометрів від поверхні Сонця
Фото: NASA
Сонячний зонд NASA Parker побив рекорд найближчого підльоту до зірки, який тримався понад 40 років.

Попереднє досягнення належить космічному апарату Helios 2, виробництва Німеччини та США. Його запустили в січні 1976 року, і вже у квітні він наблизився до Сонця на відстань 43,4 мільйона кілометрів. Тепер фахівці NASA оголосили про оновлення результатів — Parker підлетів на відстань 42,73 мільйона кілометрів.

«Минуло 78 днів з запуску Сонячного зонда Parker, і тепер він підійшов до зірки ближче всіх попередніх космічних апаратів. Це важливий для нас момент, але ми як і раніше зосереджені на першому максимальному зближенні з Сонцем, яке має розпочатися 31 жовтня», — прокоментував подію менеджер програми та співробітник Лабораторії прикладної фізики Енді Дрісман.

Автоматичний зонд Parker, який запустила NASA, має наблизитися до Сонця 31 жовтня. Зонд збиратиме дані про структуру зірки, її склад та активність протягом 12 днів — до 11 листопада.

Останнє зближення з Сонцем запланували на 2025 рік. Зонд повинен буде пролетіти всього в 6,16 мільйона кілометрів від поверхні зірки. При тому, що нинішній рекорд — 27 мільйонів кілометрів. Саме на такій відстані від зірки пролетіла німецько-американська місія «Геліос» в 1976-му.

Як стверджують представники NASA, отримані під час місії дані можуть істотно допомогти поліпшити розуміння Сонця і космічної погоди.

Зокрема місія допоможе розгадати дві давні сонячні загадки: чому зовнішня атмосфера Сонця — сонячна корона — набагато гарячіша за його поверхню та як саме заряджені частинки, з яких складається сонячний вітер, розганяються до швидкості в 1200 кілометрів на секунду.

Раніше зонд Parker здійснив перший обліт Венери, аби скорегувати траєкторію польоту та отримати гравітаційне прискорення.

Поділитись: