Зонд Parker вперше «торкнувся» Сонця — він пролетів через зовнішню атмосферу зорі

Художнє бачення наближення зонда до Сонця
Художнє бачення наближення зонда до СонцяNASA / Johns Hopkins APL / Ben Smith

Зонд NASA Parker вперше в історії «доторкнувся» до Сонця. Апарат пролетів крізь зовнішню частину атмосферу зорі, яка називається короною Сонця.

Про це повідомляє NASA.

Проліт через корону Сонця відбувся ще у квітні 2021 року. Проте фахівцям вдалося підтвердити цей історичний момент лише зараз.

Заступник очільника Директорату наукових місій NASA Томас Зурбухен назвав проліт через зовнішню атмосферу «доторком до Сонця».

«Parker вперше відчув, які умови в короні, пролітаючи так близько до Сонця. Ми бачимо докази того, що апарат пролетів саме через корону, з даних щодо магнітного поля, сонячного вітру та на зображеннях білого світла», — сказав науковець, що працює над місією Parker, Нур Рауафі.

У Сонця немає твердої поверхні, але воно має перегріту атмосферу (корону) з матеріалу, який пов'язаний із зорею силою тяжіння та магнітними силами.

Зонд перетнув так звану критичну межу Альвена — зовнішній край корони. Це точка, де сонячний матеріал, пов'язаний із Сонцем силою тяжіння та магнітними силами, виривається у простір.

Parker пролетів через зовнішню атмосферу на відстані 13 мільйонів км від фотосфери Сонця. За даними науковців, політ зонда тривав п'ять годин.

Під час наступних обльотів Parker дедалі сильніше наближатиметься до фотосфери. Так, у 2025 році він має пролетіти на відстані лише 7 мільйонів км від фотосфери.

Завдяки роботі зонда NASA хоче дізнатися, чому нагрівається сонячна корона та як виникає сонячний вітер. А це своєю чергою дозволить краще розуміти появу спалахів на Сонці, які можуть впливати на магнітне поле Землі.