«Зрада» України та Словаччини з боку європейських енергетичних компаній (огляд преси)
«Як багатий та мирний континент, оточений великими регіонами бідності та хаосу, Європа є сильним центром тяжіння для тих, хто шукає кращого життя. 4 мільйони сирійських біженців порівнюються із 1 мільйоном 200 тисячами біженців з балканських воєн та 15 мільйонами після Другої світової війни. Агентство ООН у справах біженців, УВКБ, вважає, що в світі зараз 59,5 мільйонів біженців та насильно переміщених осіб. Європа не може прийняти їх усіх. Але правда полягає в тому, що більшість людей віддають перевагу кращому життю у себе на батьківщині. Водночас історія міграції – це каталог перебільшених страхів із безліччю прикладів, коли вигнанці створювали енергійні спільноти, які збагачували країни-прихистки. Ось декілька прикладів – євреї, вірмени, човникові люди із В’єтнаму, азіати із Уганди. Німецька культура ласкаво приймати мігрантів є вірною з моральної, економічної та політичної точок зору. Вона показує зразок усьому світові», - пише The Economist у головній редакційній статті.
The Guardian повідомляє про те, що група редакторів великих європейських газет звернулась до своїх урядів з відкритим листом, де викладені рекомендації щодо вирішення кризи з біженцями. Серед пропозицій є такі– «запровадьте прості, безпечні та практичні заходи для біженців, які шукають притулку в Європі, щоб вони не ризикували своїм життям. Покажіть солідарність до країн, які є на зовнішніх кордонах Європи і куди спочатку прибувають біженці та мігранти. Організуйте та профінансуйте систему безпечного, гідного та скоординованого прийому людей на європейських кордонах із швидкою та справедливою оцінкою заяв на отримання притулку. Призупиніть на час великої хвилі біженців до Європи дію Дублінської угоди, яка вимагає повернення шукачів притулку в першу країну, куди вони прибули».
«Саудівська Аравія відреагувала на зростаючу кількість людей, які залишають Близький Схід та прямують до західної Європи. Вона запропонувала побудувати 200 мечетей у Німеччині. Країни Перської затоки, найбагатших сусідів Сирії, звинуватили у незначному внеску у вирішення гуманітарної кризи. Бахрейн, Кувейт, Катар, Оман та Об’єднані Арабські Емірати також тримають свої двері зачиненими для шукачів притулку», - пише The Independent. Вона називає ці закиди несправедливими та посилається на газету al Hayat, яка повідомила про півмільйона сирійців, які з часу громадянської війни отримали роботу в Саудівській Аравії. За оцінкою BBC, багаті люди з цих країн також виділили приблизно 900 мільйонів доларів на підтримку таборів біженців вздовж сирійського кордону.
«У четвер прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо назвав «зрадою» угоду між російським Газпромом та його європейськими партнерами з розширення газопроводу «Північний потік». Це може коштувати Україні та Словаччині мільярди євро неотриманих за транзит. Минулого тижня Газпром та його європейські партнери підписали акціонерну угоду по проекту «Північний потік-2», який піде в обхід України по дну Балтійського моря до Європи та наблизить її до енергетичної орбіти Москви. Газпром підписав угоду з німецькими компаніями E.ON та BASF/Wintershall, австрійською OMV, французькою ENGIE та Royal Dutch Shell. Угода передбачає, що новий газопровід з Росії запрацює в 2019 році. «Вони роблять нас ідіотами. Протягом місяців у Європейській раді йдуть переговори про необхідність допомогти Україні залишитись транзитною державою та пройти через важкі зимові періоди. Вони зрадили Словаччину, як країну члена ЄС, та йдуть всупереч політичних дискусій у Європейській раді щодо України», - Reuters передає заяву Фіцо із спільної прес-конференції з Арсенієм Яценюком.
- Поділитися: