ЗСУ знищують російські сили на півдні, Зеленський закликав визнати рф країною-терористом: головне за ніч проти 6 вересня
Українські військові на півдні знищили ще 86 окупантів, склади та низку техніки рф; голова Єврокомісії анонсувала додаткові €5 млрд макрофінансової допомоги для України; президент Володимир Зеленський закликав визнати росію державою—терористом «на всіх рівнях». Зібрали головні новини за ніч проти 6 вересня.
Успіхи українських захисників
Протягом 5 вересня українські військові на півдні знищили ще 86 окупантів та низку російської техніки: 4 танки, 12 одиниць автобронетехніки, 4 гаубиці 152-го калібру «Мста-Б» та «Мста-С», 3 гармати 152-го калібру «Гіацинт-Б» та «Гіацинт-С», станцію зв'язку та протитанковий ракетний комплекс.
Також знищено 4 склади ворожих боєприпасів в Бериславському, Херсонському й Баштанському районах. Президент Володимир Зеленський заявив, що українські військові знищили склад із ворожими боєприпасами, з якого росіяни брали ракети С-300 для ударів по Харкову.
Фінансова допомога
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що цього тижня Брюссель запропонує Україні додаткові 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги. Пропозицію Єврокомісії мають схвалити в Європарламенті та Раді ЄС.
росія — держава-терорист
Президент Володимир Зеленський закликав визнати росію державою-терористом «на всіх рівнях» після того, як унаслідок російських обстрілів була від'єднана остання лінія електропередач, що з'єднувала вузол Запорізької АЕС з енергосистемою України. Також Зеленський висловив сподівання, що на засіданні Радбезу ООН місія МАГАТЕ представить об'єктивні висновки про ситуацію на ЗАЕС.
МАГАТЕ повідомило, що резервну лінію електропередачі між ЗАЕС та прилеглою ТЕС навмисно вимкнули 5 вересня для гасіння пожежі, що виникла унаслідок обстрілів, але сама лінія не була пошкоджена.
У G7 стурбовані через конкурс на директора НАБУ
Посли «Великої сімки» висловили стурбованість нещодавно внесеним до Верховної Ради законопроєктом про зміни вимог до керівників окремих державних органів. Його ухвалення може зірвати конкурс на нового керівника Національного антикорупційного бюро.
Йдеться про законопроєкт, який 5 вересня підтримав комітет із питань організації державної влади. Він передбачає зміни до вимог до керівників окремих державних органів, зокрема до НАБУ. Ухвалення такого документа може зірвати конкурс на нового керівника.
- Поділитися: