«Зуби дракона», траншеї та мінні поля: ЗСУ показали, як укріплюють Чернігівщину

На кордоні встановлюють залізобетонні конструкції
На кордоні встановлюють залізобетонні конструкціїFacebook / Командування Об'єднаних Сил ЗС України

На найбільш небезпечних напрямках північного кордону військові та обласні військові адміністрації обладнують рубежі й позиції першої та другої смуги оборони.

Про це повідомляє Командування Об’єднаних Сил Збройних сил України.

Так, лише за минулий тиждень встановлено кілька десятків протитанкових мінних полів та загороджень. Уздовж державного кордону вирито близько 5 тисяч метрів траншей та 3,5 тисячі метрів протитанкових ровів. Обладнано кілька десятків вогневих позицій для особового складу, укриттів і перекритих щілин, а також вогневих позицій для техніки.

Також встановлюються залізобетонні конструкції пірамідальної форми, що схожі на російські «зуби дракона».

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв показав, як укріплюють рубежі на Чернігівщині.

За його словами, ситуація в Чернігівській області, як і в усій Північній операційній зоні, стабільна та контрольована, росіяни не мають наступальних спроможностей, але все може змінитися.

«Ми готуємось до спротиву і разом із Чернігівською обласною військовою адміністрацією вживаємо заходів щодо підсилення нашої оборони. Якщо загроза зростатиме, на підготовлені рубежі прибудуть додаткові сили, і ми будемо готові адекватно реагувати на будь-який розвиток ситуації», — підкреслив він.

Як розповів Наєв, якщо першу смугу оборони облаштовують виключно військові, які її займають, то друга смуга — це зона відповідальності Чернігівської обласної військової адміністрації.

Її управління капітального будівництва є замовником зведення фортифікаційних споруд на території Чернігівської області. На це з резервного фонду виділили відповідні кошти.

Начальник управління капітального будівництва ВЦА Ярослав Слісаренко наголосив, що сьогодні на Чернігівщині роботи ведуться на всіх об’єктах одночасно. Це — риття траншей, монтаж залізобетонних конструкцій, гідроізоляція бліндажів та інше. Далі тут планують обладнати мінні поля.

«За кожним об’єктом закріплені військові інженери, які надають рекомендації та пояснення до робіт, бо чимало з них є новими для цивільних будівельників, котрі у мирному житті будували переважно житло та соціальні об’єкти», — пояснив Слісаренко.

Генерал Наєв запевнив, що темп робіт на об’єктах повністю відповідає затвердженому плану.

Ситуація на північних напрямках

Як розповіли вранці 14 грудня в Генштабі ЗСУ, в зоні відповідальності ОСУВ «Північ» на Волинському та Поліському напрямках оперативна ситуація залишається без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить активну диверсійну діяльність, щоб не допустити перекидання українських військ на загрозливі напрямки. Також росіяни нарощують щільність мінно-вибухових загороджень уздовж державного кордону в Бєлгородській області.

За добу, 13 грудня, під артилерійський вогонь потрапили населені пункти Чернігівської, Сумської та Харківської областей.

На Сумщині прикордонний наряд виявив декілька росіян із диверсійно-розвідувальної групи, які рухалися з території рф. По диверсантах бійці відкрили вогонь на ураження, зав’язався стрілецький бій.