Директорка фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна здивована словами президента Володимира Зеленського про 4% довіри громадян до парламенту. Саме цей показник президент назвав головною причиною розпуску Верховної Ради.

«Читаю на сайті президента України: «Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це — оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень.

У мене питання: звідки взялися 4%?», — написала Бекешкіна.

Вона вказала, що в останньому опитуванні Центру Разумкова (за лютий 2019) рівень довіри до Ради був 12% — «звісно, 12% теж малувато, але не 4%».

Бекешкіна додає, що у грудні 2015 Рада мала рівень довіри у 9,5% (опитування КМІСу та «Демократичних ініціатив»). У грудні 2016 — 12%, у грудні 2017 — 9%.

«То що — кожного року треба було розпускати ВР?» — додала соціологиня.

Нагадаємо:

  • 20 травня Володимир Зеленський офіційно вступив на посаду президента України. Він одразу заявив, що розпускає Верховну Раду.
  • 21 травня Зеленський зустрівся з представниками фракцій щодо розпуску Верховної Ради. За підсумками обговорень стало відомо, що дострокові парламентські вибори орієнтовно відбудуться 21 липня чи 28 липня.
Поділитись: