Звільнені наприкінці грудня 2017-го заручники прийшли на засідання до Верховної Ради.

Звільнені на Донбасі наприкінці грудня 2017-го заручники прийшли на засідання до Верховної Ради.

Про це повідомила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

На сесію парламенту прийшли учений Ігор Козловський, Олександр Олійник, Андрій Бессараб, Микола Герасименко, Василь Гулька, Олександр Лазаренко, Олександр Морозов, Володимир Фомічов, Тарас Гап’як та Максим Іванов.

За словами Геращенко, вони долучилися до роботи зі звільнення інших заручників.

«Я дуже дякую, що хлопці з перших днів волі активно доєдналися до нашої спільної тепер роботи по звільненню тих, хто залишається в ОРДЛО і тюрмах РФ. Важливо, що наші європейські, американські , західні колеги тепер можуть почути інформацію про катування, знущання, примусовупрацю, кричуще порушення прав людини на окупованих територіях з перших вуст», — сказала віце-спікер.

Звільнені українські заручники також зустрілися з послами та представниками посольств країн G-7 та країн ЄС.

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ДИВІТЬСЯ: «Про це треба забути, бо може поїхати дах» — звільнений з полону бойовиків Олександр Олійник.

Поділитись: