Звільнений голова Конституційного суду Станіслав Шевчук вважає рейдерським захопленням своє зміщення з посади і планує оскаржувати це рішення в суді.

Про це Шевчук заявив ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Це по суті рейдерське захоплення посади голови Конституційного суду, оскільки були порушені процедури, закони і регламент», — наголосив він.

Екс-суддя пояснив, що голову КС саме як очільника суду інші судді не можуть звільнити, якщо він сам не подасть у відставку.

«Мене звільнили як суддю. Зараз є 18 суддів, уже 17, але сподіваюся тимчасово, бо я буду подавати в суд. Голова суду і суддя — це два різні статуси. Звільнити мене як голову за ініціативою суддів неможливо, можна тільки як суддю звільнити за дисциплінарний проступок. Всі звинувачення, які мені висунули, не стосуються мене як судді: я розглядаю справи і все нормально, а стосуються деяких моментів моєї управлінської діяльності. Тобто, висунули звинувачення як голові, а звільнили як суддю», — пояснив Шевчук.

Він зазначив, що в найближчий час визначиться, в який суд в Україні подасть позов, а поки консультується зі своїми адвокатами.

Шевчук додав, що за потреби буди подавати позов і в ЄСПЛ.

Судді Конституційного суду 14 травня проголосували за звільнення глави органу Станіслава Шевчука з посади судді. Майже одразу судді Конституційного Суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу.

Підставою для звільнення Шевчука став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні та істотні порушення, зокрема, «нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України».

Сам Шевчук заявив, що його звільнення — це захоплення влади та повалення конституційного ладу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile