Після проваленої переатестації в межах реформи поліції, своє звільнення оскаржили 3300 правоохоронців. І більшість з них поновили на посадах за рішенням суду.

Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському повідомив радник міністра внутрішніх справ України, колишній член атестаційної комісії Іван Варченко.

Раніше глава МВС Арсен Аваков, коментуючи вбивство 5-річного хлопчика в Переяслав-Хмельницькому, у чому підозрюють двох поліцейських, сказав, у поліції є 800 осіб, які після провалу на переатестації повернулися в правоохоронні органи.

За словами Варченка, ця цифра набагато більша: «Їх навіть більше, це ті, хто поновився на своїх посадах… Понад 5300 поліцейських були рекомендовані до звільнення. Ця рекомендація була імперативна. Ще близько 5 тисяч було рекомендовано понизити в посаді. По суті, незадоволеними залишились близько 10 тисяч поліцейських. Із них оскаржили звільнення 3300 чоловік».

На уточнююче запитання, чи всі були поновлені, Варченко сказав: «Рівень рішень наших судів – 97%. Рішення судів були за поновлення цих поліцейських на посаді». 

При цьому, Варченко наголосив, що кожне таке рішення поліція оскаржувала.

Раніше генерала поліції Дмитра Ценова, який подав рапорт про звільнення з посади у зв'язку з убивством хлопчика Кирила Тлявова в Переяслав-Хмельницькому, 6 червня призначили на нову посаду в ООС. Він стане керівником поліцейських сил у зоні проведення операції Об'єднаних сил.

Також повідомлялося, що суддю, який поновив підозрюваного у вбивстві 5-річного хлопчика поліцейського, визнали доброчесним.

3 червня 5-річний Кирило Тлявов помер у київській лікарні після того, як поліцейські поцілили йому в голову.

4 червня суд взяв під варту підозрюваних у вбивстві Кирила Тлявова — поліцейських Володимира Петровця та Івана Приходька.

Спочатку їх підозрювали за статтями про хуліганство і завдання тяжких тілесних ушкоджень (коли хлопчик ще був живий), однак прокуратура перекваліфікувала підозру на статтю про умисне вбивство. Слідство також перевіряє версію, що вистрілити міг син поліцейського.

3 червня під будівлею МВС у Києві влаштували акцію із вимогою справедливого розслідування вбивства 5-річного хлопчика, а 4 червня — з вимогою відставки Арсена Авакова.

У МВС повідомили про відсторонення від виконання службових обов'язків керівництва підрозділу поліції в Переяслав-Хмельницькому. Крім того, у зв’язку з інцидентом Начальник поліції Київської області Дмитро Ценов подав рапорт про відставку

В українських містах, зокрема у Києві, Харкові, Львові, Одесі, Переяславі-Хмельницькому люди вийшли на акції, аби вшанувати пам’ять застреленого поліцейськими 5-річного Кирила Тлявова. Головною вимогою була відставка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

5 червня Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що не збирається йти у відставку через вбивство поліцейськими 5-ти річного Кирила Тлявова.

Поділитись: