УКРАЇНА

Звільнений глава ДФС Насіров: Доведу невинуватість і незаконність звільнення

31 січня, 2018 16:54
УКРАЇНА/Звільнений глава ДФС Насіров: Доведу невинуватість і незаконність звільнення
Зберегти
Вигляд
Звільнений рішенням уряду екс-глава Державної фіскальної служби Роман Насіров вважає рішення Кабміну «незаконним і нечесним».

Звільнений урядом екс-глава Державної фіскальної служби Роман Насіров вважає рішення Кабміну «незаконним і нечесним».

Про це Насіров написав у Facebook.

Чиновник обурився, що він не зміг виступити на засіданні уряду та відзвітувати про свою роботу.

«Було дивно дізнатися про розгляд цього питання зі ЗМІ. А ще дивніше, як і на підставі чого ухвалено таке рішення КМУ. Мене з ним не ознайомили і тим більше - не взяли пояснень. А я би із задоволенням виступив і на засіданні уряду, розповівши колегам про те, що зроблено мною на цій посаді», — написав Насіров.

Він додав, що планує довести свою невинуватість, а також незаконність і необґрунтованість звільнення.

«В першу чергу зараз займусь доведенням своєї невинуватості по надуманому звинуваченню, а далі — докажу незаконність і необґрунтованість звільнення», — зазначив Насіров. 

31 січня Кабінет міністрів звільнив Насірова, якому інкримінують зловживання владою і службовим становищем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піти по-англійськи: Чому обвинуваченого Романа Насірова звільнили з ДФС

Романа Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня минулого року. Це сталось після того, як детективи НАБУ затримали його та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 100 мільйонів гривень.

10 листопада 2017 року відстороненому главі ДФС Насірову вручили обвинувальний акт. На думку слідства, Насіров дав дозвіл на  розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, уважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Наприкінці листопада 2017-го Насірову продовжили запобіжний захід на два місяці у вигляді 100 мільйонів гривень застави. Також він продовжить носити електронний браслет.  

Пов`язані новини
Політика
13 грудня 2018
Насіров прокоментував вимогу його адвокатів зачитати весь обвинувальний акт
Екс-глава Державної фіскальної служби Роман Насіров, звільнення якого суд визнав незаконним, прокоментував вимогу його захисників у суді зачитати увесь текст обвинувального акту, що загалом може зайняти кілька років.«Сторона обвинувачення повинна оголосити обвинувальний акт. Скорочено? Такого в законі немає. Тепер ми повертаємось до конкретних прикладів. Ми ніколи не бачили обвинувального акту на 800 сторінок, там незрозуміло що», — сказав Насіров ефірі «Суспільного» і додав, що це сторона обвинувачення затягує справу, а не сторона захисту.На засіданні 19 січня за клопотанням захисту Насірова прокурори продовжили зачитувати повністю обвинувальний акт. Загалом документ налічує 774 сторінки, але прокурори встигли прочитати лише 54 сторінок. Зазвичай обвинувачений і його адвокати самостійно ознайомлюються з обвинувальним актом, але Насіров звернувся із клопотанням, щоб цей документ зачитали в суді в повному обсязі. Попри це, Насіров дорікнув прокурорам, що вони «надто повільно» зачитують обвинувальний акт. Прокурори ж зазначили, що «це є очевидним затягуванням судового процесу».У Національному антикорупційному бюро України заявили, що справа Насірова розглядатиметься в суді роками через затягування адвокатами. Громадські ж організації заявили, що на зачитування всього обвинувального акту Насірова знадобиться понад два роки.Напередодні, 12 грудня, у НАБУ повідомили, що Шевченківському райсуду Києва залишилося зачитати ще 380 сторінок обвинувального акту в справі поновленого на посаді глави ДФС Романа Насірова.
Перевірено
Зберегти