Звільнений з полону пастор Олександр Хомченко, якого катували бойовики «ДНР», помер у 59 років.

Звільнений у 2014 році з полону пастор Олександр Хомченко, якого катували бойовики «ДНР», помер у 59 років.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Бойовики затримали Хомченка після одного з богослужінь у Донецьку, коли місто вже було окуповане.

Зазначається, що його дев’ять днів утримували у захопленому приміщенні обласного управління МВС Донецька, а пізніше – у бомбосховищі військового комісаріату Макіївки.

Після звільнення з «ДНР» Хомченко розповів правозахисникам Центру Громадянських свобод, що його дуже били і піддавали тортурам. За словами пастора, його катували представники російської розвідки.

«Коли мене підняли на дибу і одягли протигаз – в очах потемніло. Я відчув, що втрачаю свідомість та інстинктивно набрав повітря у легені, а вони підставили ватку з нашатирним спиртом. Потім перекривали кран, а потім відкривали занурювали шланг у воду», – розповідав Хомченко.

27 грудня 2017-го на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ: Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile