Військові під час будівництва фортифікацій знайшли артефакти й поховання VI-V століть до нашої ери

Знайдений артефакт
Знайдений артефакт123 бригада тероборони ЗСУ

Бійці 123 бригади тероборони ЗСУ, що дислокується в Миколаївській області, будували фортифікаційні споруди на місці поховання VI-V століть до нашої ери. 

Про це повідомила сама бригада.

«Під час будівництва фортифікаційних споруд на півдні України звичайні земельні роботи обернулися сенсаційною археологічною знахідкою», — зауважили там. 

Водій екскаватора Микола виявив невелику амфору й звернувся до свого побратима Євгена, який захоплюється історією. Разом вони вирішили передати знахідку до музею «Старофлотські казарми».

Експерти музею проаналізували знахідку й установили, що це іонійська амфора, яку використовували в ритуальних цілях і розміщували в могилах. 

Виявилося, що місце, де тривали фортифікаційні роботи, — це архаїчний могильник.

Увагу музейників привернула ще одна знайдена корінфська посудина — ойнохоя. Цей давньогрецький глечик з однією ручкою та трьома носиками використовувався для розливання вина під час симпосіїв (ритуалізованих бенкетів у Стародавній Греції, що супроводжувався буйними веселощами — важлива частина чоловічого дозвілля). 

«Це ритуальні речі, створені спеціально для поховань, привезені з Греції. Важливо, що посудини цілі, без пошкоджень, що свідчить про високий соціальний статус похованих», — розповів Олександр, колишній археолог, викладач Миколаївського національного університету імені Сухомлинського, а нині військовослужбовець.

Разом з артефактами військовослужбовці передали до музею рештки кісток похованих людей. 

«Такі знахідки мають велике значення для вивчення історії регіону та дають змогу краще зрозуміти життя та звичаї давніх мешканців нашого краю», — наголосили у бригаді.