«Золотий вік Америки починається зараз»: про що говорив Трамп під час своєї інавгурації?

Президент США Дональд Трамп
Президент США Дональд ТрампChip Somodevilla / Getty Images

Дональд Трамп офіційно став 47 президентом США. Під час інавгурації він виступив із промовою, у якій згадав про необхідність боротьби з мігрантами, плани колонізувати Марс, однак жодного разу не згадав про війну в Україні. hromadske зібрало найголовніші тези з його промови.

Так, Трамп почав свою розповідь зі слів, що відтепер США «знову поважатимуть в усьому світі». За словами республіканця, з його вступом на посаду починається золотий вік Америки, і тепер країна знову стане процвітати.

«Наш пріоритет — створення народу, який буде вільним, гордим і процвітатиме. Америка невдовзі стане більшою та сильнішою, ніж будь-коли», — заявив новий президент США.

Окрім цього, Трамп, як і обіцяв, заявив, що підпише низку указів. Республіканець хоче оголосити надзвичайний стан на південному кордоні Сполучених Штатів Америки. Окрім цього, він відправить військових на південь США, аби припинити «вторгнення» нелегальних мігрантів.

Республіканець зазначив, що хоче «зупинити незаконних мігрантів, які із психлікарень та в’язниць потрапили до нас з усього світу».

Трамп додав, що оголосить надзвичайний стан в енергетиці та запровадить національну програму буріння нових родовищ. А ще він пообіцяв боротися з підвищенням цін та інфляцією.

Також новий президент заявив, що США «закінчать війни, у які ми не вступали, і розбудують найсильнішу армію». І наголосив, що Вашингтон поверне під свій контроль Панамський канал, а Мексиканську затоку перейменують на Американську.

Трамп також пообіцяв колонізувати Марс, де «незабаром майорітиме прапор США».

Більше про інавгурацію Трампа

У Вашингтоні 20 січня відбулася церемонія інавгурації 47-го президента США Дональда Трампа. Для нього це вже друга каденція на посаді глави американської держави.

Спершу Трамп і його дружина Меланія зустрілися з попереднім главою держави Джо Байденом і першою леді Джилл Байден у Білому домі за чаєм. Потім політики вирушили до Капітолія, де на той час уже зібралися гості. Зокрема, були присутні колишні президенти США, включно з Біллом Клінтоном та Гілларі Клінтон, яка програла Трампу президентські вибори у 2016 році, а також глави інших держав. 

Серед них — президент Аргентини Хав’єр Мілей та прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні. Главу КНР Сі Цзіньпіна теж запрошували, але він не зміг приїхати. Натомість до Вашингтона прибув віцепрезидент китайської держави Хань Чжен.

Водночас президента України Володимира Зеленського Трамп не запросив. Хоча глава української держави пояснював, що він би й так не зміг приїхати до США через безпекові питання.