Зеленський нагадав про декларацію, у якій США часів першої каденції Трампа засудили анексію Криму
Президент Володимир Зеленський нагадав про Кримську декларацію 2018 року, у якій США відкинули спробу росії анексувати Крим та зобов’язалися підтримувати цю політику до відновлення територіальної цілісності України.
Про це йдеться в його дописі на платформі X.
У своєму дописі він не згадував та не коментував саму декларацію, а лише додав скриншот з її текстом.
Водночас він прокоментував зустріч представників України, США, Великої Британії, Франції та Німеччини в Лондоні.
«Сторони висловили свої погляди та з повагою сприйняли позиції одна одної. Важливо, що кожна сторона не просто була присутньою, але й працювала змістовно», — зазначив президент.
Зеленський додав, що американська сторона «поділилася своїм баченням», а Україна та інші європейці «представили свої напрацювання». Він висловив сподівання, що «саме така спільна робота» приведе до тривалого миру.
Водночас глава держави наголосив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї Конституції.
«Ми абсолютно впевнені, що наші партнери, зокрема США, діятимуть згідно зі своїми сильними рішеннями», — зауважив він.
Більше про Кримську декларацію
США ухвалили цей документ 25 липня 2018 року за часів першої каденції Дональда Трампа.
Документ опублікували після саміту росія — США в Гельсінкі, який відбувся 16 липня 2018 року та на якому зустрічалися Трамп і глава рф володимир путін. Тоді президент США заявив, що та його зустріч з путіним виявилася «однією з найкращих, які колись були».
У декларації США наголосили, що у 2014 році під час анексії Криму росія підірвала основоположний міжнародний принцип: жодна країна не може змінювати кордони іншої силою.
Вашингтон підтверджував, що не визнаватиме Крим російським, і закликав москву припинити окупацію.
Що передувало?
23 квітня у Лондоні була запланована зустріч представників України, Великої Британії, Франції та США для обговорення «мирного врегулювання» війни.
Однак уже в день проведення переговорів стало відомо, що держсекретар США Марко Рубіо не приїде до Лондона. На тлі цього міністри закордонних справ Великої Британії, Франції та Німеччини відклали свою зустріч у Лондоні — замість них відбулися переговори між високопосадовцями з п’яти країн.
Перед цим інформаційне агентство Bloomberg із посиланням на обізнаних європейських чиновників повідомляло, що США фактично запропонували Україні заморозити війну, а окуповані території залишити під контролем росії. Агентство також писало, що США готові визнати контроль росії над українським Кримом у межах «ширшої» мирної угоди для завершення війни в Україні.
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що Україна не визнає юридично окупацію Криму і «тут немає, про що говорити».
Президент США Дональд Трамп розкритикував на заяву глави української держави, додавши, що Крим «було втрачено багато років тому», і тепер це «навіть не є предметом обговорення». Він також запитав, чому українці не воювали за півострів 11 років тому.
Згодом речниця Білого дому Керолайн Левітт заявила, що терпіння Трампа «вичерпується» і що Зеленський, «схоже, рухається у неправильному напрямку».
- Поділитися: