Підтримати

UK

Всі права захищені:

© Громадське Телебачення, 2013-2022.

Усвідомити себе. Спецпроєкт hromadske до 33-ї річниці Незалежності України

Упродовж століть українці формували, втрачали й знову знаходили свою ідентичність. Після Революції гідності та з початком війни чимало громадян поставили собі запитання: «Хто я?».

Про шляхи пошуку себе, свого коріння і свого Я — розповідає спецпроєкт hromadske до 33-ї річниці Незалежності України.

Перейшли на українську, бо соромно перед онуками. Чи можливо вивчити мову за 28 днів

Понад 78% українців рідною мовою нині називають українську. 2006-го таких було 52%. З початком повномасштабного вторгнення кількість людей, які відмовилися від російської на користь української, зросла. Молоді та літні. З Краматорська й Херсона. Почали вчити мову завдяки YouTube і мовним курсам. На курсах руху «Єдині» впродовж 28 днів долають мовний барʼєр, працюють над помилками, слухають і дивляться українське. Щоб потім вільно розмовляти на роботі й у побуті.

Чи в усіх виходить і як на зміну мови реагують близькі?

Читати

«Звільнився час і змінилося ставлення до держави як контролера»: як цифровізація вплинула на свідомість і бізнес українців

Зареєструвати підприємство в Україні так само легко, як замовити піцу онлайн. «Ми як громадяни не маємо витрачати час на папірці, бігання та вмовляння», — каже представник естонської Академії електронного управління. Цифровізація дозволила підприємцям відійти від бюрократії й дала можливість зосередитись на розвитку власної справи.

Як створювалися цифрові сервіси, як вони вплинули на життя та бізнес підприємців, які цифрові можливості тепер у нас буквально під рукою.

Читати

Від мрій до дій: як українська молодь змінює своє життя і громаду попри війну

Ольга з Камʼянського допомагає переселенцям. Її землячка Софія опікується підлітками. Поліна з Чернігова показує містянам, що український культурний продукт є просто на їхніх вулицях.

Усі три дівчини могли виїхати з України, однак вирішили залишитися. Організовують заходи, паралельно навчаються і ведуть проєкти, які сприяють розвитку їхніх міст.

Як під час великої війни зароджуються молодіжні ініціативи, а також чому громадська активність не має переростати у фанатичне бажання творити добро?

Читати

Війна з книжкою в руках. Наскільки зросли книжкові продажі після повномасштабного вторгнення

Два мільярди гривень на книжках заробила пʼятірка найбільших в Україні видавничих компаній. Це нечувані показники за весь час існування літературного ринку. росіяни бʼють ракетами, а українці читають книжки? Так! Після повномасштабного вторгнення українці стали відкривати для себе своїх письменників. Почали купувати книжки про історію, мову, культуру, традиції.

Кого читають? Як український нонфікшн конкурує з YouTube? Які тренди у читанні помічають видавництва та наскільки зросли продажі?

Читати