Виставку дисидентки та художниці Алли Горської «Боривітер» у Києві відвідала більш як 51 тисяча людей

Виставка «Боривітер»
Виставка «Боривітер»Facebook / Olga Viieru

Виставку «Алла Горська. Боривітер», що тривала в національному центрі «Український дім» у Києві упродовж 6 тижнів, відвідала понад 51 тисяча людей.

Про це розповіла директорка «Українського дому» Ольга Вієру.

За її словами, за день на виставку приходило 2-3 тисячі людей. А близько 10 тисяч гостей відвідали її безплатно за програмою лояльності. Загалом над організацією виставки працювали 85 людей, зокрема робітники «Українського дому», творча група фахівці та інші.

«Для нас було дуже важливим представити Горську не жертвою, а вільним птахом, який надихає силою, стійкістю, прагненням справедливості й правди. Висвітлити цю постать в усій її потужності. Цій ідеї була підпорядкована вся експозиція і сценографія проєкту. Все вдалося, відвідувачі відчули цей настрій. Відгуки були виключно позитивними або ж захопленими», — ділиться Вієру.

Більше про виставку та Аллу Горську

Виставка «Алла Горська. Боривітер» тривала з 15 березня до 28 квітня. Як зазначають її організатори, це є першою ретроспективною виставкою художниці, на якій представили понад 100 творів живопису, графіки, ескізів монументальних робіт із музейних і приватних колекцій, а також архівних матеріалів, що висвітлюють творчу й громадську діяльність Горської.

Нині майже весь творчий доробок мисткині перебуває в окупації росіян ще з 2014 року, а на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки.

Алла Горська була українською художницею, дисиденткою та правозахисницею. Вона стояла біля джерела Клубу творчої молоді «Сучасник», який заснували в період «відлиги» українські шістдесятники.

Окрім цього, Горська разом із Василем Симоненком та Лесем Танюком, були одними з перших, хто виявив масові поховання жертв репресій НКВС, зокрема у Биківні. Через це жінку почала переслідувати радянська влада, а у 1972 році її застрелили.