Мовний омбудсмен: Потрібно перейти від «лагідної» до «наступальної» українізації
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що в Україні потрібно перейти від «лагідної» до «наступальної» українізації, яка передбачатиме додатковий контроль за забезпеченням функціонування української мови.
Про це Кремінь говорив онлайн на Міжнародній конференції в Лондоні.
За його словами, в умовах російсько-української війни українська мова стала символом «єдності, незламності та боротьби нашого народу за перемогу, незалежність і гідне майбутнє».
Однак, каже Кремінь, державна мова перебуває «під прицілом» у росіян, які вбивають за неї людей та погрожують їм, а також знищують пам’ятки, міняють вивіски та поширюють свою пропагандистську літературу.
Тож мовний омбудсмен вважає потрібним перехід від «лагідної (оборонної)» до «наступальної» українізації. Це, на його думку, дасть додаткові можливості та контроль для забезпечення функціонування української мови.
«Утверджуючи українську мову, ми посилюємо національну безпеку та захищаємо територіальну цілісність, дбаємо про майбутнє держави і відстоюємо право кожного громадянина. Дух свободи, відваги, єдності та боротьби наближає перемогу України», — наголосив Кремінь.
Нагадаємо, за останнім опитуванням Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), 81% українців та українок або бажають усунення російської мови з офіційного спілкування на всій території країни, або проти її використання у своєму регіоні.
Раніше уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що протягом 2023 року вдалося усунути 80% встановлених порушень Закону про мову.
- Поділитися: