Будівництву військового кладовища на Київщині протистоять, зокрема, «проплачені» люди — заступник директора

Заступник директора  «Національного військового меморіального кладовища» Ярослав Старущенко
Заступник директора «Національного військового меморіального кладовища» Ярослав СтарущенкоFacebook / «Національне військове меморіальне кладовище»

Заступник директора державної установи «Національне військове меморіальне кладовище» Ярослав Старущенко вважає, що серед тих, хто виступає проти будівництва військового кладовища на Київщині, є люди, яким за це заплатили.

Про це він сказав під час обговорення дизайну монументів та споруд кладовища.

Старущенко розповів, що жителі громади не зацікавлені в розташуванні військового кладовища на їхній території, бо раніше на його місці були місця для відпочинку. Це, за його словами, і викликає опір місцевих.

Утім, крім них, на його думку, у мітингах беруть участь і «проплачені люди, які приходять відстояти свої 3 години за 500 гривень».

«Державна установа [“Національне військове меморіальне кладовище”], Міністерство у справах ветеранів максимально комунікують, і я вас запевняю, що всі заходи буде проведено, і всі маніпуляції, які вкидають у ЗМІ, — вони абсолютно неправдиві», — сказав Старущенко.

Більше про військове кладовище

На цьому цвинтарі ховатимуть українських військових, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Його планують створити на території Гатненської громади Київської області. В уряді стверджували, що проєктування кладовища мають завершити до 30 липня 2025 року, а перші поховання можуть розпочатися вже наприкінці літа — на початку осені 2024 року.

Водночас місцеві мешканці побоюються, що через будівництво кладовища постраждає довкілля, а його близькість до населених пунктів начебто вплине на їхні поверхневі води. А втім, влада це заперечує.