В Україні можна було купити «посвідку» на проживання в ЄС: виявили підпільні типографії, які підробляли документи

Затримання одного із підозрюваних
Затримання одного із підозрюванихНаціональна поліція України

Служба безпеки України та Національна поліція викрили мережу підпільних типографій, які виготовляли й продавали підроблені українські та європейські документи. За словами правоохоронців, підозрювані продавали навіть підроблені «посвідки» на проживання у країнах Європейського Союзу.

Про це повідомляють СБУ та Нацполіція.

За даними слідства, підпільні типографії розташовувалися в орендованих квартирах та власних помешканнях фігурантів у Харкові та Мукачеві. Підозрювані встановили там спеціальне комп’ютерне обладнання та принтери для друку підроблених документів на пластикових картках з використанням голографічної плівки.

Можна було придбати підроблені водійські посвідчення, ID-картки та інші документи українського та європейського зразка, включно з посвідками на проживання в Польщі, Німеччині, Словаччині, Латвії, Чехії та інших країнах Європи. Коштувало це від 300 до 700 доларів. Сума залежала від виду та кількості підробок, розповіли правоохоронці.

За даними правоохоронців, щодня фігуранти випускали до 40 підробок. Готову продукцію вони пропонували у спеціально створених Telegram-каналах, а її відправлення здійснювали через поштові сервіси.

В організації схеми підозрюють 33-річного уродженця Дніпропетровської області, який, за даними слідства, залучив ще дев’ятьох людей з різних регіонів країни. Злочинна організація діяла на території Київської, Закарпатської, Харківської, Одеської, Сумської та Дніпропетровської областей.

Під час обшуків за місцями перебування фігурантів та в їхніх підпільних цехах виявили підроблені документи, відбитки печаток і штампів; обладнання для виготовлення підробок, банківські карти, чорнові записи та інші докази злочинної діяльності.

Що загрожує фігурантам?

Наразі всім затриманим повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • створення, керівництво та участь у злочинній організації (ч. 1, 2 ст. 255);
  • виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених голографічних захисних елементів (ч. 4 ст. 199);
  • підробка документів за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 358).

За це загрожує до 12 років позбавлення волі. Дев’ятьох фігурантів узяли під варту. Організатор переховується за кордоном. Розв’язується питання щодо оголошення його в міжнародний розшук.