У Києві встановлять шість міні-ТЕЦ. Де вони будуть розташовані?

Київська міська рада погодила встановлення перших шести міні-ТЕЦ у столиці.
Про це заявив заступник міського голови та секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко в етері «Київ24».
Як зазначається, спеціального розподілу не буде — їх розмістять як на правому, так і на лівому берегах Києва у місцях, де проживає багато людей. Зокрема, у спальних районах.
«Маємо індивідуальні котельні, які можуть бути як одна на кілька будинків, так і одна на будинок», — зазначив Бондаренко.
Крім того, у Київраді планують створити програму для багатоквартирних житлових будинків, щоб вони встановлювали індивідуальні котельні та генераційне обладнання для забезпечення власних потреб. За словами Бондаренко, міський голова Віталій Кличко вже дав відповідне доручення.
Що таке міні-ТЕЦ?
Міні-ТЕЦ (мінітеплоелектроцентраль) — це компактна енергетична установка, що слугує для спільного виробництва електричної та теплової енергії в агрегатах потужністю до 25 МВт, незалежно від виду обладнання.
На відміну від великих ТЕЦ, міні-ТЕЦ зазвичай установлюють ближче до споживачів, адже вони мають меншу потужність. Їх зазвичай застосовують для забезпечення енергетичної автономії невеликих населених пунктів, підприємств, комунальних об'єктів і житлових комплексів.
Що з енергетикою?
З 22 березня до 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції України. Через значні пошкодження ці об’єкти не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.
В «Укренерго» прогнозують, що ситуація в енергосистемі може поліпшитися завдяки погоді. Але повністю уникнути відключень не вийде аж до серпня-вересня. А взимку дефіцит в енергосистемі буде навіть за теплої погоди.
Загалом же внаслідок російських обстрілів пошкоджень зазнала приблизно половина енергетичної системи України, а її відновлення коштуватиме понад 1 млрд доларів.
- Поділитися: