Тищенко на домашньому арешті, переговори про вступ до ЄС та повернення полонених: головне за 25 червня

Народного депутата Миколу Тищенка відправили під цілодобовий домашній арешт на 60 діб у справі щодо побиття ексвійськовослужбовця ЗСУ. Україна та Молдова розпочали переговори про вступ до Євросоюзу. Україна повернула з російського полону 90 військовослужбовців. Зібрали головні новини за 25 червня.
Повернення українських полонених
Україна та росія провели новий обмін військовополоненими за формулою «90 на 90».
У Координаційному штабі з питань з поводження з військовополоненими уточнили, що серед повернених додому військових — 32 нацгвардійці, 18 прикордонників, 17 представників Військово-морських Сил, 15 бійців ЗСУ та 8 тероборонівців.
Тищенко під домашнім арештом
Уранці 25 червня народному депутатові Миколі Тищенку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України — незаконне позбавлення волі людини. Йдеться про побиття у Дніпрі колишнього військового Дмитра Павлова (позивний Син).
Урешті суд обрав запобіжний захід народному обранцю у вигляді цілодобового домашнього арешту упродовж 60 діб.
Переговори про вступ до ЄС
Європейський Союз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.
За словами президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, народи України та Молдови продемонстрували «непохитну відданість» приєднанню до Євросоюзу. Обидві країни почали масштабні реформи, однак на Україну та Молдову досі чекає «суворий та вимогливий» шлях.
На першій міжурядова конференція щодо початку переговорів президент України Володимир Зеленський заявив, що «тепер питання — в технічній роботі, адаптації нашої системи до ЄС та політичній волі Європи». Він наголосив, що «європейський проєкт справді буде довершеним» лише з Україною.
Ордер на арешт шойгу та герасимова

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт ексміністра оборони рф сергія шойгу та начальника Генштабу російської армії валерія герасимова.
У суді переконані, що є достатньо підстав вважати шойгу та герасимова відповідальними за ракетні удари по українській електричній інфраструктурі, яких завдавали з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року. Протягом цього періоду російські збройні сили здійснили велику кількість ударів по численних електростанціях та підстанціях у різних місцях України.
Прокурори МКС також вважають, що шойгу та герасимов є індивідуально відповідальними за усі ці злочини.
Посилення української ППО
Іспанія відправила Україні другу партію ракет до систем протиповітряної оборони Patriot.
Україна також отримала другу партію бойових танків Leopard, різні види боєприпасів, зокрема 155-мм артилерію, системи протидії безпілотникам, оптико-електронні системи спостереження і стеження, а також вежі для дистанційного керування озброєнням.
Україна проти росії в ЄСПЛ
Європейський суд з прав людини одноголосно ухвалив рішення, у якому визнав росію відповідальною за порушення прав і свобод людини на тимчасово окупованій території Криму та міста Севастополя.
Так, ЄСПЛ визнав, що уряд України довів існування систематичних порушень щодо українців із початку окупації Криму в лютому 2014 року. Рішенням суду «зведено нанівець» десятирічні заяви росії про «дотримання прав людини» в Криму.
Удар по складу росіян
25 червня військові Департаменту активних дій Головного управління розвідки завдали удару по польовому складу боєприпасів російської армії в Ольховатському районі Воронезької області.
На майданчиках зі снарядами, площею 3500 квадратних метрів, виникла пожежа з детонацією, яка триває досі. У розвідці кажуть, що вибухи триватимуть іще довго.
Інші важливі новини:
- Кабінет Міністрів дозволив сертифікованим компаніям з розмінування забронювати 100% своїх саперів, які безпосередньо залучені до очищення території від вибухонебезпечних предметів.
- У Павлограді на Дніпропетровщині поховали загиблу в Німеччині 9-річну Валерію. Її тіло виявили в лісі за 4 кілометри від дому у німецькому місті Дебельн.
- Кабінет Міністрів ухвалив постанову, згідно з якою студентів-чоловіків, які відмовляться проходити базовий військовий вишкіл, відтепер можуть відраховувати з навчальних закладів.
- З 25 червня у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) можна оформити військово-облікові документи з QR-кодом.
- Поділитися: