Аудитори перевірять освіту українських дітей за кордоном

Вищі органи аудиту України, Польщі, Чехії та Словаччини ухвалили рішення про проведення міжнародного координованого аудиту щодо забезпечення права на освіту українських дітей у школах країн Європи. Жешув, 31 липня 2024 року
Вищі органи аудиту України, Польщі, Чехії та Словаччини ухвалили рішення про проведення міжнародного координованого аудиту щодо забезпечення права на освіту українських дітей у школах країн Європи. Жешув, 31 липня 2024 рокуРахункова палата України

Аудитори України, Польщі, Чехії та Словаччини перевірять доступність якісної освіти для українських школярів за кордоном.

Про це повідомили в Рахунковій палаті України.

Загалом із початку повномасштабної війни понад 2 мільйони дітей виїхали з України. Згідно з даними освітнього омбудсмена України, близько 800 тисяч дітей у 2022-2023 роках інтегрувалися у шкільну систему ЄС. Близько 400 тисяч школярів у 2023 році продовжували навчатися в українських школах, перебуваючи за межами України.

Та чи всі українські діти мають доступ до безплатної освіти за кордоном і скільки дітей не мають змоги навчатися — невідомо.

Голова Рахункової палати Ольга Піщанська наголосила, що для України є питанням стратегічного значення, щоб родини, які залишили країну через війну, зберегли зв’язок з Україною та повернулися після перемоги.

Українські діти мають без труднощів інтегруватися в рідне суспільство. А єдиний спосіб зберегти сталий зв’язок із цими дітьми зараз — це гарантувати їм якісний та постійний доступ до української освітньої системи, яка б підтримувала на належному рівні їхню національну ідентичність.

«Також важливо розуміти, скільки українських дітей мають, а скільки не мають доступу до освіти за кордоном, наскільки якісним та ефективним є це навчання. Ми маємо сприяти залученості тих, хто не навчається, а також установити, чи стикаються вони з труднощами», — сказала Піщанська.

Минулого року у Польщі вже провели аудит, що стосувався навчання дітей-іноземців у польських школах. Саме тоді помітили прогалини обліку дітей, які перебувають у Польщі, але не навчаються.

Загалом у межах запланованих контрольних заходів аудитори Польщі, Чехії та Словаччини досліджуватимуть процес забезпечення доступу до освіти українських дітей у своїх країнах.

А Рахункова палата аналізуватиме, чи надало Міністерство освіти України цим дітям можливість продовжити навчання онлайн в українських школах. Також буде досліджуватися готовність української системи освіти до повернення дітей на Батьківщину.