Ветерани й ветеранки можуть безплатно перевчитись на соціальних працівників. Скільки зголосились?
Ветерани й ветеранки користуються можливістю спеціальних ваучерів на навчання, які дає держава, і нині перенавчаються на працівників соціальної сфери або психологів.
Про це в інтерв’ю hromadske розповіла заступниця міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.
«Ці випадки дійсно є, і це дуже хороша історія. Ми її максимально популяризуємо. Хоча, скільки точно таких ветеранів і ветеранок, нині не можу сказати», — відповіла в інтерв’ю hromadske заступниця міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.
За її словами, важливо, аби в командах соцпрацівників були люди з таким досвідом.
«Наприклад, люди, які переїхали з постраждалих громад і мають досвід примусового переселення, можуть по-іншому підійти до організації та надання соціальних послуг для ВПО. Або люди, які мають досвід інвалідності, по-іншому підходять до надання соціальних послуг для людей з інвалідністю», — стверджує посадовиця.
Водночас, додала заступниця міністра, це рекомендовано не для всіх ветеранів і ветеранок, які мають бойовий досвід.
«Бо людей, які пережили травму, ця робота може навпаки ретравматизувати. Власне тому людям, які втратили близьких під час війни, не рекомендують, наприклад, швидко долучатися до роботи з військовослужбовцями чи з ветеранами, допоки вони не пережили цю втрату», — наголошує Токарєва.
Вона також відзначає, що в Державної служби зайнятості є перелік спеціальностей, на які можна перенавчитися, і перелік відповідних закладів вищої освіти. Так, можна обрати фах, заклад і пройти безплатне навчання.
«Єдине — якщо ми говоримо про соціальну роботу, то дуже бажано, щоб людина мала необхідну освіту. Якщо в людини профтехосвіта, то вона не піде навчатися на психолога чи на соціального працівника. Має бути вища освіта»,— підкреслила заступниця міністра.
- Поділитися: