Легалізацію медичного канабісу схвалюють понад 40% українців: найбільше — люди віком 50-60 років
Понад 40% українців підтримують легалізацію медичного канабісу. Найбільш позитивно до цього поставилися люди віком 50-60 років.
Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Респондентам ставили три запитання з різним формулюванням:
- ставлення до легалізації медичного канабісу загалом, без додаткових пояснень чи деталізації (базовий варіант);
- ставлення до легалізації медичного канабісу з уточненням, що йдеться про легкий наркотик — марихуану;
- ставлення до легалізації медичного канабісу з акцентом на тому, що це полегшить біль багатьом пацієнтам (зокрема, тим, хто має онкологічні захворювання та пораненим військовослужбовцям).
На першому запитанні до легалізації медичного канабісу схвально поставилися 43% опитаних. Ще 32% нейтрально сприйняли таку новину, а 16% — негативно. Решта 9% не визначилися з відповіддю.
На друге запитання позитивно відреагували 45% респондентів. 28% опитаних дали нейтральну відповідь, а 23% — негативну. Ще 4% не змогли визначитися.
Найбільш позитивно респонденти сприйняли останнє запитання — на нього схвально відповіли 57% опитаних. Ще 20% людей нейтрально поставилися до цього, 14% виступили проти, а решта 8% не визначилися з відповіддю.
У регіональному розрізі найбільшу підтримку легалізації медичного канабісу можна спостерігати у центральних регіонах України (53%). Найменш прихильно до цього ставляться у південних областях — 43% підтримки.
У віковому розрізі найбільш схвально до легалізації легкого наркотику поставилися люди віком 50-59 та 60-69 років — 51% та 57% відповідно. А от люди віком 40-49 років до цього ставляться найменш прихильно — 21% респондентів цієї категорії не підтримують легалізацію медичного канабісу.
Більше про легалізацію медичного канабісу
16 серпня 2024 року набув чинності закон про легалізацію канабісу в медичних цілях. Цей документ спрощує медичне використання ліків на основі канабісу й доручає уряду розширити перелік ліків. Законопроєктом передбачено, що:
- розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання продовжить вважатися злочином і буде розслідуватися поліцією відповідно до законодавства;
- виробництво ліків жорстко контролюватиметься на всіх етапах; вирощувати зможуть лише юрособи, які отримають відповідну ліцензію та GMP-сертифікат, під цілодобовим відеонаглядом із доступом для Нацполіції; кожен кущ буде мати індивідуальне кодування, щоб відстежувати рух рослин до пацієнта;
- препарати на основі медканабісу можна буде отримати тільки за електронним рецептом. Цей рецепт лікар виписуватиме пацієнту відповідно до його стану, як це зараз відбувається з морфіном.
Міністерство охорони здоров’я назвало ухвалення цього закону «історичним рішенням» та подякувало депутатам від імені лікарської спільноти.
- Поділитися: