Ірина Верещук також подала заяву про відставку

Віцепрем'єр-міністерка та міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук подала заяву про відставку.
Про це повідомили Ірина Верещук та спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Цю заяву розглянуть на одному з найближчих пленарних засідань.

Сьогодні ж, 3 вересня, до парламенту надійшли заяви одразу від трьох міністрів із проханням про відставку — від міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, міністра юстиції Дениса Малюськи та міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця.
Згодом стало відомо про заяву про відставку від віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанишиної.
Також президент Володимир Зеленський звільнив Ростислава Шурму з посади заступника керівника Офісу президента.
Перестановки в уряді
У серпні президент Володимир Зеленський анонсував «кадрові рішення» в уряді. Йдеться про «людей, які здатні забезпечувати повну реалізацію державних завдань». Перед тим спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що найближчим часом парламент може призначити нових посадовців на актуальні вакансії у Кабміні.
Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив, що понад 50% штатної чисельності Кабінету Міністрів зазнають змін. Він назвав це «великим перезавантаженням уряду» та пообіцяв, що звільнення і призначення відбудуться вже незабаром.
Раніше видання «Українська правда» з посиланням на джерела в оточенні президента Володимира Зеленського писало, що глава держави «втомився» від прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і, ймовірно, планує звільнити його.
Співрозмовники видання казали, що Зеленський «навіть не слухає» Шмигаля на нарадах, а його ймовірне звільнення назвали «більше емоційною річчю, аніж прорахунком». Також можливу відставку Шмигаля підтверджували й джерела «РБК-Україна».
Як можливу заміну Шмигаля обидва видання називали першу віцепрем'єрку — міністерку економіки Юлію Свириденко. Проте згодом журналісти заявили, що у Зеленського розглядають варіант не міняти прем'єра, а обмежитись призначенням міністрів у критичні міністерства.
Тим часом віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявляла, що в межах заходів з оптимізації уряду планують її «підсилення», проте не пояснювала, що саме це означає.
- Поділитися: