Забруднення Сейму та Десни: збитки довкіллю Чернігівщини та Сумщини сягнули понад 405 млн гривень
Потрапляння забруднених вод від російського цукрового заводу в річку Сейм призвело до збитків довкіллю в Чернігівській та Сумській областях на понад 405 млн гривень.
Про це зазначила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
За словами міністерки, наразі забруднена вода рухається до кордону з Київщиною, але, за даними «Київводоканалу» та оцінками науковців, очисні споруди області впораються з цим викликом.
Крім того, «Київводоканал» заготував 120 тонн пилоподібного активованого вугілля. У разі погіршення ситуації застосовуватиметься технологія посиленого очищення води. Тож якість води у кранах споживачів не зміниться, зазначила Гринчук.
«Забруднення вже менш концентроване, ніж було на початку в Сеймі та у точках відбору води на Чернігівщині. До Київщини воно дійде ще в меншій концентрації», — додала очільниця Міндовкілля.
За оновленим прогнозом Укргідрометцентру, забруднена вода орієнтовно може досягнути Київщини 14-16 вересня, але з огляду на те, що попередній прогноз був на 10 вересня, можна констатувати, що рух забруднення сповільнився, повідомили у Міністерстві захисту довкілля.
Яка ситуація наразі?
За результатами проб води Сейму та Десни, відібраних 10 вересня, досі фіксується забруднення органічного характеру, повідомили у міністерстві.
Станом на 11 вересня забруднення по річці Десна просунулося до села Ладинка на Чернігівщині.
Під час візуального огляду забруднення помітно точково, воно не має однорідного характеру. Запах зменшується, якщо порівняти з річкою Сейм, але на воді спостерігається загибла риба, яка підіймається з дна річки. Нижче за течією ознаки забруднення не фіксуються, розповіли у міністерстві.
Найгірші значення основних показників забруднення на річці Десна фіксуються у селі Боромики та в Чернігові.
Водночас станом на 11 вересня спостерігається покращення якості води в Сеймі на Чернігівщині та Сумщині.
Що відомо про забруднення?
У Держрибагентстві 27 серпня повідомили про забруднення росіянами річки Сейм. Перевищення шкідливих речовин, зокрема амонію, зафіксували у Сеймі на Сумщині та Чернігівщині.
Перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький повідомляв, що невідомо: чи росіяни навмисно отруїли воду, чи в них сталася аварія.
Згодом у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів зазначили, що забруднення органічного характеру потрапило у річку Сейм із цукрового заводу в селищі Тьоткіно Курської області рф.
Унаслідок низького вмісту розчиненого у воді кисню почала помирати риба. У чотирьох громадах Сумської області та в одній громаді Чернігівської області заборонили купання, вилов риби та використання води для господарських потреб.
У річці Десна в межах Київської області порушень не виявили, але все одно запровадили такі самі обмеження, що й на Сумщині та Чернігівщині.
- Поділитися: