Мін’юст покарав нотаріуску, яка допомагала підсанкційному бізнесмену Єрмолаєву перереєструвати компанії

Наказ Мін’юсту про анулювання доступу Світлани Дейнего до реєстру
Наказ Мін’юсту про анулювання доступу Світлани Дейнего до реєструhromadske

Після серії перевірок Міністерство юстиції України анулювало доступ до реєстру нотаріуса Світлани Дейнего із Новомосковська Дніпропетровської області. У червні 2024 вона змінила дані про кінцевих бенефіціарних власників десятків компаній підсанкційного бізнесмена Вадима Єрмолаєва. Як дізналися розслідувачі hromadske, зміни в український реєстр вносилися нібито на підставі того, що Єрмолаєв передав своїй доньці акції кіпрської компанії, на яку записана значна частка його українських бізнесів.

Про це йдеться в матеріалі hromadske «Кіпріот-патріот Вадим Єрмолаєв: золоті сандалі й санкції».

На думку членів комісії Мін’юсту, які підписали акт перевірки, зміни в закордонних реєстрах не мали ніякого значення з погляду українського законодавства. Бо перед тим, як вносити зміни до реєстру, нотаріус має перевірити, чи не введено проти заявника економічні обмеження РНБО, і відмовити у реєстрації, якщо такі санкції є. Відтак, комісія вирішила, що нотаріуска Дейнего порушила низку законів України, а Мін’юст анулював їй доступ до реєстру. Для нотаріуса це означає кінець кар’єри.

А втім, уже через місяць після змін, внесених Світланою Дейнего, кінцевих бенефіціарів знову змінили. Це зробила інша нотаріуска із Дніпра — Світлана Вакуленко. Внесені нею зміни досі чинні, всупереч санкціям Володимира Зеленського.

Персональні економічні обмеження проти Єрмолаєва були введені на 10 років Указом президента від 23 грудня 2024 року. За даними СБУ, Вадим Єрмолаєв перереєстрував через підставних осіб свій бізнес у Криму за російськими законами й багато років сплачував податки в бюджет держави-агресора. За це він отримав від України 16 різних персональних санкцій.