Майже чверть людей, які ночують у притулках або на вулиці, є ВПО — Depaul Україна
Серед опитаних людей, які ночують на вулиці або в притулках, 22% виявилися внутрішньо переміщеними особами.
Про це йдеться у дослідженні, яке провела благодійна організація «Depaul Україна». Свій звіт вона підготувала на основі інтерв’ю та обговорень у фокус-групах з 234 людьми, які є або ризикують стати бездомними, а також на основі інтерв’ю з ключовими інформаторами, які надають послуги.

Організація робить висновок, що повномасштабне вторгнення росії стало наразі основною причиною бездомності в Україні. Серед інших причин респонденти найчастіше називали виселення, конфлікти в родині, розрив стосунків та втрату роботи.
Згідно з дослідженням, 49% опитаних бездомних живуть на вулиці понад 5 років, а 95% — понад рік.
Щодо потреб бездомних, найбільш пріоритетними виявилися гаряче харчування (81% опитаних), гігієнічні послуги (65%), медична допомога (36%), юридичні послуги (33%), довгострокове житло (33%) та робота (31%).
Разом із тим, ВПО, які користуються послугами тимчасового проживання в організації, найбільше потребують допомоги з пошуком довгострокового житла — про це заявили 81% опитаних внутрішніх переселенців. Також 38% ВПО повідомили про потребу в медичній допомозі, а третина — в психологічній підтримці.
Звіт також показав, що 69% опитаних бездомних людей зазнавали насильства на вулиці. 24% опитаних є постраждалими від домашнього насильства, серед жінок на це скаржилася кожна друга.
Більше про дослідження
Персонал «Деполь Україна» провів інтерв’ю та фокус-групи з 234 клієнтами (отримувачами послуг) всього спектру послуг організації, які надають підтримку людям у життєвих ситуаціях, які згідно з ETHOS Light належать до категорій 1-4, та людям у зоні ризику. Так:
- категорія 1 — люди, що живуть на вулиці;
- категорія 2 — люди, що приходять у притулки;
- категорія 3 — люди, що живуть у тимчасовому житлі для бездомних;
- категорія 4 — люди, що живуть у закладах (напр., лікарні, в’язниці) та залишаються там довше необхідного часу через відсутність житла, або які не мають житла перед виходом із цих закладів.
Організація також опитала персонал з інших українських організацій, що допомагають людям, які вже стали бездомними або перебувають у зоні ризику стати ними. Персонал «Деполь Інтернешнл» провів консультації зі співробітниками «Деполь Україна», які надають послуги, та проаналізував зовнішні документи.
З 200 структурованих опитувальників: 94% є бездомними (на момент інтерв’ю) за категоріями 1-4 згідно з ETHOS Light, 6% — у зоні ризику стати бездомними. 18% є ув’язненими, а 6% — колишніми ув’язненими. Також 69% опитаних — чоловіки та 31% — жінки.
За віковим розподілом: 0,5% — у віці до 18 років; 48% — 18-45 років; 30% — 46-60 років; та 21,5% — у віці старше 60 років.
Збір даних проводився на послугах, що надає організація, в Харківській, Київській та Одеській областях. З 200 респондентів 38% — в Харківській області, 23% — в Київській (плюс 1% в Житомирській області, послуги надаються філією організації в Києві)та 38% — в Одеській.
- Поділитися: