В Україні зросло споживання електроенергії через обігрівачі — «Укренерго»

В «Укренерго» заявили про зростання споживання електроенергії в Україні через зниження температури та використання обігрівачів.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Там кажуть, що вчора, 17 жовтня, добовий максимум споживання зафіксували ввечері. Він був на 2,7% вищим, ніж днем раніше — у середу, 16 жовтня. 

Причиною зростання споживання називають «зниження температури повітря на всій території України та масове використання обігрівачів, зокрема у вечірні години». 

В «Укренерго» нагадують, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. Упродовж годин максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Тому користуватися потужними електроприладами рекомендують у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій — з 10:00 до 16:00.

Атаки на енергосистему

В «Укренерго» розповідали, що протягом минулого опалювального сезону росіяни випустили понад 1200 ракет і дронів по ключових енергетичних об’єктах. Більш ніж 250 із них влучили в ціль і пошкодили 43% магістральних мереж. Різного ступеня ушкоджень зазнали й усі теплові та гідроелектростанції.

Згідно зі звітом Програми розвитку ООН, у квітні 2023 року потужності з виробництва електроенергії скоротилися на 51%, якщо порівняти з періодом перед повномасштабним вторгненням рф.

Зеленський припустив, що росія спробує повторити масовані атаки на енергосистему й цієї зими. Міністерство внутрішніх справ удосконалило плани ефективного реагування під час можливих перебоїв з електропостачанням.

В «Укренерго» заявили, що не можуть спрогнозувати ймовірність блекаутів або відключень узимку 2024-го, оскільки це залежить від російських атак, але запевняють, що ретельно готуються до «найгіршого сценарію».

Згодом міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна здатна пройти зиму 2024–2025 років без відключень електроенергії, якщо росіянам не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.