У Європарламенті вимагають розслідування загибелі в російському полоні журналістки Вікторії Рощиної

росія має припинити залякування журналістів відкриттям кримінальних справ проти них, а обставини загибелі в ув'язненні в рф української журналістки Вікторії Рощиної має встановити незалежне розслідування.
Про це йшлося під час дебатів у Європарламенті щодо ситуації із захистом прав журналістів, передає «Укрінформ».
Доповідач від Єврокомісії Вопке Гукстра вимагає якнайшвидше провести ретельне незалежне розслідування, яке повністю з'ясує всі обставини смерті Вікторії Рощиної.
Також він заявив, що Єврокомісія буде вимагати від росії припинити «зловживання її кримінальною системою для залякування журналістів та інших громадян через політично мотивовані кримінальні розслідування проти них».
Вопке Гукстра наголосив, що смерть Вікторії Рощиної в російському ув'язненні є ще одним прикладом ігнорування росією всіх міжнародних зобов'язань.
«За наявною інформацією, Вікторія померла під час етапування до Москви із в'язниці в Таганрозі. Саме російська влада, і ніхто інший, взяла на себе повну відповідальність за її безпеку, за її здоров'я та фізичну недоторканність, коли свавільно утримувала її на тимчасово окупованих територіях у серпні 2023 року», — сказав єврокомісар.
Гукстра також нагадав, що нещодавно Федеральна служба безпеки росії порушила кримінальні справи проти журналістів, які висвітлювали операцію України в Курській області.
Серед них — журналістка hromadske Діана Буцко. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині кордону. В ФСБ також заявили, що всіх цих медійників оголосять у міжнародний розшук.
За даними Ради Європи, з лютого 2022 року щонайменше 16 журналістів та працівників ЗМІ вбили під час виконання службових обов'язків або через їхню роботу, щонайменше 40 зазнали поранень.
Убивство Вікторії Рощиної
3 серпня 2023 року стало відомо, що Вікторія Рощина зникла на тимчасово окупованих територіях. Лише у травні 2024-го росія вперше підтвердила, що утримує її в полоні. У березні 2022 року росіяни також викрадали медійницю, але за 10 днів вона опинилася на волі.
Про смерть Вікторії стало відомо 10 жовтня. Інформація про загибель журналістки надійшла батькові Рощиної Володимиру від російських офіційних осіб. Пізніше інформацію підтвердила українська сторона.
Медійна ініціатива за права людини заявила, що Вікторію Рощину утримували щонайменше у двох тюрмах: виправній колонії № 77 у Бердянську та СІЗО № 2 у Таганрозі. СІЗО в Таганрозі відоме як «одне з найбільш жорстоких місць утримання для українців на території рф».
Вікторія Рощина працювала на hromadske, пізніше публікувалася в «Українській правді» та «Радіо Свобода». Також вона співпрацювала з «Українським радіо», «UA: Першим» та «Цензор.НЕТ». У 2022-му отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність у журналістиці».
- Поділитися: