Колишньому військовому Владиславу Сорду оголосили підозру в шахрайстві

Владиславу Сорду оголосили підозру у шахрайстві
Владиславу Сорду оголосили підозру у шахрайствіОГП

Колишньому військовому Владиславу Гранецькому-Стафійчуку (Сорду) оголосили підозру в шахрайстві.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора та Нацполіції.

Правоохоронці не розголошують імені підозрюваного, але з матеріалів справи стає зрозуміло, що йдеться про Владислава Гранецького-Стафійчука (Сорда).

За даними слідства, колишній військовослужбовець організовував збори на постачання зброї та БпЛА для однієї з військових частин ЗСУ. Однак надалі він витратив частину зібраних коштів на власний розсуд.

Так, у липні 2022 року чоловік написав на своїй сторінці, що має можливість придбати пʼять мінометів іноземного виробництва загальною вартістю близько 3,5 мільйона гривень. Терміновість і важливість збору обґрунтував тим, що вони допоможуть військовим у боях під Ізюмом.

Як зʼясували правоохоронці, щонайменше 350 тисяч гривень він залишив собі.

За місцем мешкання підозрюваного провели обшуки. Наразі йому вручили клопотання про обрання запобіжного заходу — тримання під вартою.

Сорду оголосили підозру за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України — шахрайство, вчинене у великих розмірах. Ця стаття передбачає штраф або позбавлення волі від трьох до п’яти років.

Хто такий Сорд?

Владислав Гранецький-Стафійчук (псевдонім Сорд, позивний Змій) — колишній військовий.

З початком Революції гідності Владислав приєднався до «Правого сектору», оселився на п’ятому поверсі Будинку профспілок. До 2015 року воював на Донбасі в добровольчих батальйонах, з 2015-го уклав контракт із 93 окремою механізованою бригадою «Холодний Яр». Загалом Сорд служив у зоні бойових дій 4,5 року. За його словами, під час служби зазнав двох звичайних контузій та однієї спинномозкової (під Іловайськом).

Після протесту під будівлею Офісу президента 20 березня 2021 року поліція затримала Владислава Сорда за статтею про хуліганство. Тоді в МВС заявили, що поліціянти затримали людину, «яка била шибки у дверях Офісу президента».

Після затримання Сорда через акцію під будівлею Офісу президента керівник батальйону «Кривбас» Микола Колесник заявив, що Сорд не був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня, про який розповідав. Цю ж інформацію офіційно підтвердили в ОП на запит Владлена Неклюдова — депутата й голови підкомітету ВР з питань правоохоронної діяльності.

Вінницький міський суд постановив, що Сорд незаконно зберігав орден Богдана Хмельницького III ступеня, оскільки офіційно не був ним нагороджений. За це він мусив сплатити 1275 гривень штрафу та 454 гривні судового збору, а сам орден мали конфіскувати.