Військовий, який пішов у СЗЧ, повернувся з-за кордону, бо його брата мобілізували
Український військовий, який самовільно залишив частину і незаконно перетнув кордон, вирішив повернутися до лав ЗСУ, коли дізнався, що його брата мобілізували.
Про це повідомила Держприкордонслужба.
Прикордонники затримали чоловіка, який незаконно перетнув кордон із Румунії до України.

Як з’ясувалося, це був житель Вінниччини, який ще на початку жовтня цього року самовільно залишив місце служби. Однак згодом він дізнався, що його брата мобілізували до війська, тож вирішив повернутися, аби продовжити захищати країну разом.
Для цього він скористався законом, який дозволяє уникнути покарання за самовільне залишення військової частини.
А втім, щодо нього все-таки склали матеріали про адміністративне правопорушення після незаконного перетину кордону.
Нагадаємо, на службу добровільно повернулись уже понад 8 тисяч військовослужбовців, які пішли у СЗЧ. З них понад 3 тисячі зробили це за останній тиждень, після того, як набув чинності новий закон, що гарантує повернення всіх грошових виплат і пільг.
Що передбачає новий закон?
28 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертував.
Військовим, які вчинили СЗЧ, треба прибути до своїх частин чи місць служби до 1 січня 2025 року. Вони будуть звільнені від кримінальної відповідальності, а вже відкриті кримінальні провадження щодо них обіцяють закрити.
Також їм повинні поновити грошове забезпечення та інші соціальні гарантії. Крім того, вони зможуть обрати частину для продовження служби.
СЗЧ серед військових
У жовтні повідомлялось, що лише від початку 2024 року в Україні зареєстрували понад 35 тисяч кримінальних справ про СЗЧ. Це вдвічі більше, ніж за весь попередній рік, і втричі більше, ніж за той самий період торік.
Так, від січня по вересень 2024-го зареєстрували 35 307 кримінальних проваджень, тоді як від січня по вересень 2023-го таких справ було 11 625, тобто утричі менше. За весь минулий рік кількість таких справ становила 17 658.
Крім того, за останній рік зросла й кількість проваджень, відкритих за статтею про дезертирство. Від січня по вересень 2024-го відкрили вже 18 196 таких справ, хоча за той самий період минулого року їх було лише 4691.
- Поділитися: