У Києві хочуть демонтувати пам’ятник Булгакову та дошку Чайковському

У Києві міжвідомча робоча група з деколонізації та декомунізації розглянула черговий перелік об’єктів, які пропонують повністю або частково демонтувати. Серед них — пам’ятник письменнику Михайлові Булгакову та меморіальна дошка композитору Петрові Чайковському.
Про це йдеться на сайті Київської міської державної адміністрації.
Загалом фахівці пропонують усунути з міського простору шість об’єктів. Окрім пам’ятника Булгакову та дошки Чайковському хочуть демонтувати символічний знак «Київ — місто-герой» із зображенням п’ятикутної зірки.
Також пропонується прибрати пам’ятник колишньому міністрові закордонних справ УРСР Дмитру Мануїльському, який у квітні 1945 року очолив делегацію радянської України на міжнародній конференції у Сан-Франциско, що оформила створення ООН.
Крім того, демонтувати рекомендували пам’ятний камінь на честь 100-ліття Леніна та дошку на будинку, де в часи нацистської окупації діяв підпільний комуністичний орган.
Водночас робоча група підтримала збереження семи окремих об’єктів з умовою, що тексти або елементи на них будуть відкореговані.
Як розповів директор Департаменту територіального контролю Києва Михайло Буділов, на сьогодні вже прибрали близько половини пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією та культурою росії та СРСР, що занесені до переліку для усунення.
Він пояснив, що цей процес уповільнюється через брак достовірної інформації про балансоутримувачів.
«Тому ми звертаємося з офіційними запитами щодо надання інформації до райдержадміністрацій та інших державних структур. Нам необхідно отримати конкретні відповіді із зазначенням балансоутримувачів», — наголосив Буділов.
Тепер напрацьовані рекомендації оформлять у проєкт рішення та винесуть на розгляд найближчої сесії Київської міської ради.
Нагадаємо, раніше Київрада просила прибрати ім’я Чайковського з назви Національної музичної академії України.
Перед цим трудовий колектив академії не зміг вирішити, чи потрібно вилучати ім’я композитора з назви закладу, і відклав це питання для подальшого вивчення. У Міністерстві культури тоді були цим розчаровані.
- Поділитися: