ПЦУ оголосила догану митрополиту Луцькому і Волинському після зображення бізнесменів у соборі

Священний Синод Православної церкви України виніс догану митрополиту Луцькому і Волинському Михаїлу після суспільного резонансу через зображення меценатів у соборі.
Про це повідомляється на сайті ПЦУ.
Як з’ясувала комісія, що досліджувала розпис у Свято-Троїцькому кафедральному соборі Луцька, зображення нині живих світських діячів були створені в іконографічному стилі та розміщені на висоті поряд з іконами святих.
У ПЦУ пояснюють, що православна традиція дозволяє зображувати у храмі та навіть у композиції ікон світських осіб, однак лише відповідно до стилю і форм, що виключають змішування цих людей із прославленими святими.
Крім того, Священний Синод звинуватив владику Михаїла в «одноосібному стилі ухвалення рішень» та «численних прикладах свідомого виокремлення себе й очолюваної ним єпархії від повноти Помісної Церкви». Зокрема, вважають, що в єпархії використовують не властиві сучасній українській православній традиції богослужбові предмети, не уточнивши, що мають на увазі.
Також Священний Синод стверджує, що керівник Волинської єпархії одноосібно, без відома предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, зустрічався з главами інших церков та ігнорував норми Томоса про автокефалію.
«Це та інше приводить до шкідливих наслідків, стаючи причиною до спокус», — вважають у Священному Синоді ПЦУ.
Крім того, митрополита Михаїла звільнили від головування та членства у Синодальній комісії у справах монастирів та чернецтва.
Що передувало?
Восени 2024 року у Свято-Троїцькому кафедральному соборі ПЦУ в Луцьку, де тривають реставраційні роботи, на стінах з’явилися портрети волинських бізнесменів. Їх намалювали з благословення митрополита Луцького і Волинського Михаїла.
Загалом мали бути зображені 12 людей. Проте не всі вони схвалили таку ідею. Зокрема, лідер партії «За майбутнє» Ігор Палиця попросив прибрати його портрет.
Міський голова Луцька Ігор Поліщук також відреагував на це, заявивши, що є «більш доречні способи подякувати меценатам за внесок у відбудову храму».
У Волинській єпархії ПЦУ пояснили, що традиція зображати меценатів існувала ще із часів Візантії. А втім, після критики вирішили змінити форму пошанування доброчинців, прибравши портрети зі стін собору.
- Поділитися: