Україна погіршила свої показники за Індексом сприйняття корупції у 2024 році. Які результати?

Україна погіршила свої показники за Індексом сприйняття корупції та опустилася на одну позицію.

Про це повідомляє Transparency International Ukraine.

Так, за підсумками 2024 року Україна має 35 балів зі 100 за Індексом та опустилася зі 104-го на 105-те місце.

Так само 35 балів має Сербія. Домініканська Республіка за підсумками 2024 року випередила Україну. А такі держави, як Алжир, Бразилія, Малаві, Непал, Нігер, Таїланд і Туреччина, набрали на бал менше.

Серед сусідніх держав свої результати покращила лише Молдова: вона залишається на 76-й сходинці та має у своєму активі 43 бали. А ось інші сусіди України — Румунія, Словаччина, Польща та Угорщина — мали гірші результати за Індексом, ніж торік.

Як стверджують у Transparency International Ukraine, такі результати сигналізують про формальний підхід до виконання багатьох реформ або ж свідоме пробуксовування в їхній реалізації.

«Втрата балів у 2024 році вказує на те, що орієнтації суто на програмне виконання взятих Україною зобов’язань недостатньо, а реалізація розпочатих реформ відбувається не так якісно, як планувалося», — заявили в організації.

Нагадаємо, за підсумками 2023 року Україна набрала 36 балів зі 100, що дало їй змогу піднятися на три позиції в рейтингу.

Більше про Індекс

Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, CPI) — показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Сама організація не проводить власних опитувань. Індекс розраховують на основі 13 досліджень «авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів».

Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня. Індекс оцінює сприйняття корупції лише в державному секторі.

CPI погляд представників бізнесу, інвесторів, дослідників ринку тощо. Він відображає погляд приватного сектору та його сприйняття корупції в публічному секторі. Важливо пам’ятати, що CPI вимірює саме сприйняття, а не фактичний рівень корупції.