У Києві попрощалися з військовим Василем Ратушним (ФОТО)

У Києві відбулася церемонія прощання із захисником України Василем Ратушним, який загинув 27 лютого внаслідок влучання FPV-дрона. Це старший брат загиблого у 2022 році громадського активіста Романа Ратушного.
Прощання з героєм відбулося 5 березня в Києві. Воно розпочалося з молебню в Михайлівському золотоверхому монастирі.
Попрощатися з героєм прийшли кілька сотень людей — родичі загиблого, зокрема, його мати та бабуся, а також побратими та всі небайдужі.
Одному з чоловіків, який прийшов попрощатися з Василем, стало зле — йому допомоги вийти на вулицю та дали воду.
Після відспівування всі охочі змогли підійти до тіла героя й віддати йому шану. Люди ставали на коліна поруч із труною і клали живі квіти.
Після молебню колона рушила до майдану Незалежності. Першою їхала автівка з гучномовцем, позаду неї йшли військові, які несли портрет Василя Ратушного.
Одразу за ними їхав катафалк, в якому везли тіло героя. Позаду нього йшли найближчі родичі, а за ними — всі небайдужі.
Містяни, які бачили колону, зупинялися, аби теж віддати шану герою. Патрульні зупинили рух автівок на Майдані, коли туди підійшла колона.
На майдані Незалежності труну з тілом Василя Ратушного дістали з катафалка, аби всі охочі, зокрема ті, яких не було в монастирі, могли попрощатися з героєм. Поруч із труною стояла бабуся Василя та військовослужбовці. У гучномовець розповідали історію героя — про його бойовий шлях і трагічну загибель.
Відтак тіло Василя повернули до катафалка, який вирушив на Байкове кладовище.
Більше про героя
Василю Ратушному було 28 років. Він був учасником Революції гідності, воював в АТО. У жовтні 2023 року Василь Ратушний, як пишуть ЗМІ, був нагороджений почесною відзнакою Головнокомандувача ЗС України «Золотий хрест».
Василь Ратушний (позивні Київ, Каштан) був пілотом БпЛА в підрозділі «Птахи Мадяра». До цього брав участь в обороні Київщини, згодом у складі 93 ОМБр воював на Харківщині та Донбасі, пише «Адвокатська дорадча група».
Він загинув уночі 27 лютого під час бойового виїзду від прямого влучання FPV-дрона, повідомила його мати — письменниця Світлана Поваляєва.
Як згадують близькі, Василь Ратушний був непублічним — навіть не мав сторінок у соцмережах. Після загибелі брата, з яким був дуже близьким, в інтерв’ю для Washington Post говорив про те, що нетерпляче чекає можливості помститися за нього.
Про брата Василя — Романа
Молодший брат Василя Роман теж із першого дня повномасштабного вторгнення доєднався до захисту України. Спершу він брав участь у боях під Києвом, а потім у складі 93 бригади «Холодний Яр» звільняв Тростянець, воював на Сумщині та під Ізюмом. Він служив у розвідці 2 мотопіхотного батальйону. Роман загинув 9 червня в бою під Ізюмом.
Ратушний був одним зі студентів, яких силовики побили на Майдані у 2013 році. Згодом він очолив ініціативу «Захистимо Протасів Яр», що боролася із забудовою зеленої зони столиці — там зводив три багатоповерхівки дніпровський забудовник «Дайтона груп». Цю компанію пов'язують із колишнім чиновником Дніпра Геннадієм Корбаном.
У листопаді 2019-го Роман Ратушний заявив про погрози з боку забудовника і сказав, що вимушений переховуватися. З цією заявою він звернувся до президента та генерального прокурора.
Міський голова Києва Віталій Кличко під час прощання з Романом пообіцяв залишити Протасів Яр зеленою зоною. І 14 липня Київрада підтримала створення ландшафтного заказника «Протасів Яр», якому присвоїли ім’я загиблого активіста.
- Поділитися: