Активіст заявив про знесення 200-річної «крамниці Давидова» на Подолі. У КМДА це заперечують

Активіст-памʼяткоохоронець Дмитро Перов заявив про знесення 200-річної будівлі на Подолі. Водночас у КМДА цю інформацію спростовували й наголосили, що власник повинен відновити пам’ятку архітектури.
Про це йдеться в дописах Перова та Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.
Днями Перов розповів про знесення кам’яниці, відомої як «крамниця Давидова». За його словами, за будівельною сіткою замість старовинної будівлі постав каркас нової бетонної будівлі. У доказ своїх слів памʼяткоохоронець опублікував фотографію.

«Минулого року ми уже привертали увагу до проблеми знищення памʼяток за “намальованими фасадами”. Лише на вулиці Сагайдачного — таких аж три», — поскаржився Перов.
Натомість у профільному департаменті КМДА інформацію про зруйнування кам’яниці назвали такою, що «не відповідає дійсності та носить свідомо маніпулятивний характер».
У департаменті КМДА також зазначили, що разом із прокуратурою Подільського району столиці протягом останніх років вживають заходів для збереження та відновлення пам’ятки.
Так, у 2024 році власнику видали припис із вимогою провести відновлювальні та реставраційні роботи, а також наклали на нього фінансові санкції. Вже у 2025 році департамент видав новий припис із пам’яткоохоронними вимогами, додали в КМДА.
«Наразі Департамент готує матеріали для подання до суду з метою зобов’язання власника провести відновлення пам’ятки в судовому порядку», — йдеться в дописі посадовців.
У коментарях до нього користувачі попросили департамент КМДА вказати, що саме «не відповідає дійсності» в дописі Перова та прикріпили фото, яке він опублікував. Однак на момент публікації на ці коментарі департамент не відповів.
Більше про «крамницю Давидова»
Це будівля на вулиці Сагайдачного 16/5 у Києві, споруджена 1825 року. Як розповів Перов, спершу в ній розміщувався магазин відомого на той час промисловця — Миколи Давидова, а згодом кам’яницю придбав купець Михайло Дегтярьов.
За радянських часів там розміщувався хлібний магазин, який проіснував певний час і за часів незалежності, а з 2000-х у садибі працювали магазини одягу. Останній з них з’їхав у 2011 році.
У 2000-х тут розміщувалося кілька бутиків модного одягу. Останнім із них у 2011 році зʼїхав Helen Marlen.
- Поділитися: