Постачальників їжі для ЗСУ оштрафували на 6 мільйонів гривень із початку року — Міноборони
У першому кварталі 2025 року закупівельна агенція Міноборони «Державний оператор тилу» оштрафувала постачальників їжі для Збройних сил України на понад 6 мільйонів гривень.
Про це повідомили в Міністерстві оборони.
Постачальників оштрафували через виявлення фальсифікованої продукції, зокрема молочних виробів, які не відповідали державним стандартам.
За даними Міноборони, у I кварталі 2025 року ДОТ законтрактував харчування військовослужбовців на 21,4 мільярда гривень.
Першими товарами, які підпали під поглиблену перевірку, стали масло та сир кисломолочний — найбільш уразливі до фальсифікації категорії. Зразки відбиралися безпосередньо у військових частинах, щоб виключити можливість маніпуляцій.
Із 35 лабораторних випробувань 19 зразків виявилися фальсифікованими, зокрема через вміст немолочних жирів у продукції, що є порушенням ДСТУ. Щодо 6 зразків, які відібрані, ДОТ іще очікує на результати досліджень.
На підставі негативних результатів ДОТ спершу штрафує постачальника, а потім блокує подальше постачання партії, повідомляє інших контрагентів про порушення й забороняє до відвантаження продукцію цієї торгової марки.
Що відомо про контроль якості товарів для армії?
У жовтні стало відомо, що в замороженій курятині, яку постачали військовим, знайшли голки. Ймовірно, м’ясо накачували водою для збільшення його ваги.
В агенції Міноборони «Державний оператор тилу», яка займається закупівлями харчів для ЗСУ, запевняли, що проведуть розслідування щодо цього випадку. Тоді всю партію цього м’яса повернули.
Цей випадок стався після скандалу з консервами для ЗСУ. Військові скаржилися на м’ясні та рибні консерви, які є основою харчування військових під час виконання бойових завдань: «Замість м’яса — шкіра тварин, сардини чи кілька в томаті — взагалі отрута».
У жовтні 2024 ДОТ оголосив, що припиняє роботу з постачальником консервів для військових на Донецькому напрямку після скандалу з «неїстівними» продуктами.
У січні 2025-го Державний оператор тилу впровадив нову модель постачання продуктів ЗСУ в цьому році. Вона передбачає чітке розмежування функцій закупівель та логістики: харчі — окремо, логістика — окремо.
- Поділитися: