Ексвикладач КНУ Василенко, який казав про «голодних» на секс українок, програв суд за поновлення

Шевченківський райсуд Києва відхилив позов колишнього викладача Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микити Василенка, у якому той просив суд скасувати наказ про його звільнення.
Про це hromadske дізналося з реєстру судових справ.
У січні Василенко подав позов проти вишу й просив суд визнати недійсним і скасувати наказ про звільнення, поновити його на роботі та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу.
Так, Університет Шевченка наполягав, що контракт із вишем передбачає дотримання Етичного кодексу університетської спільноти та Порядку запобігання та протидії дискримінації, булінгу, гендерно-обумовленому насильству.
А через висловлювання про «голодних» на секс українок Василенко «відступив від основоположних моральних цінностей і принципів українського суспільства» й порушив умови контракту, вважає університет.
Натомість Василенко вважає, що його звільнили незаконно, адже на той момент він перебував на лікарняному — напередодні в нього стався гіпертонічний криз. Тобто наказ про звільнення керівництво видало під час його тимчасової непрацездатності, що, на його думку, суперечить законодавству.
А ще ексвикладач зазначав, що оскільки інформація про його звільнення була оголошена університетом публічно, то це «вплинуло на його репутацію» та «призвело до душевних та психічних страждань» і «втрати поваги, ділової репутації, приниженні честі».
Університет відповів, що для приведення звільнення Василенка у відповідність до законодавства змінив дату наказу — замість 27 грудня вказали 31 грудня 2024 року, коли Василенко вже вийшов із лікарняного. Окрім того, йому була нарахована компенсація за невикористану відпустку.
Суд погодився з тим, що університет самостійно виправив допущенні порушення про звільнення під час лікарняного. Тож суд відхилив позов Василенка.
А втім, ексвикладач у липні подав на апеляцію. Дата засідання в Київському апеляційному суді ще невідома.
Що передувало?
У грудні 2024-го професор Інституту журналістики Київського національного університету Микита Василенко в інтерв’ю Олександрові Шелесту заявив, що іноземні миротворці можуть покращити демографію України.
За його словами, іноземні миротворці, які «не проходили випробувань фронтом, а виховані на добрій європейській їжі», зацікавлять «тисячі голодних українських жінок», які «не встигли виїхати або чоловіки яких убиті чи покалічені».
Цей коментар Василенка викликав обурення в медійній та студентській спільноті. Студпарламент Навчально-наукового інституту журналістики КНУ заявив, що відмовляється від співпраці з адміністрацією до звільнення Василенка. Сам викладач заявив, що зіткнувся з «комплексною атакою».
Ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров пообіцяв вжити щодо Василенка заходів, передбачених законодавством, заявивши, що не підтримує його позицію. А керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко назвав слова професора «відвертим сюром» і теж засудив їх та «майданчик, на якому це відбулося».
Більше про Василенка
Раніше його критикували за те, що у 2018-2022 роках він регулярно зʼявлявся на YouTube-каналі Анатолія Шарія, у політичних токшоу на телеканалах Віктора Медведчука ZIK, NewsOne, «112 Україна» і каналі «НАШ», що належав Євгенію Мураєву. У 2022 році РНБО наклала санкції на ці телеканали.
А у 2020 році студенти поширювали відео, де Василенко під час заняття казав: «Я дуже рекомендую вам звернутися до партії, а це ОПЗЖ. Там є відділ роботи з молоддю, він дуже сильний». Хоча сам професор наполягав, що це все вирвано з контексту, а на той момент ОПЗЖ не була заборонена.
У лютому 2024 року стало відомо, що студенти Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка поскаржились уповноваженому Верховної Ради з прав людини на сексизм з боку викладача. Йому винесли догану, однак студенти вимагали його звільнення.
- Поділитися: