Військова омбудсманка за пів року отримала сім звернень щодо домагань, з них підтвердилися два

Уповноважена з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольга Решетилова
Уповноважена з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольга РешетиловаFacebook / Ольга Решетилова

Уповноважена з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольга Решетилова за перші пів року своєї роботи отримала сім звернень щодо сексуальних домагань. З них після перевірок підтвердилися два випадки.

Про це Ольга Решетилова розповіла в коментарі hromadske.

За її словами, така кількість звернень не означає, що проблеми не існує, а швидше говорить про те, що жінки, яким реально загрожує небезпека, бояться повідомляти про це, «а інші, на жаль, дозволяють собі маніпулювати й зводити наклеп на своїх побратимів».

Решетилова наголосила, що завдання омбудсмана — побудувати таку систему захисту для жінок у війську, щоб випадки домагань і сексуального насилля були неможливими.

«А якщо таке і траплялося, то жінки мали б довіру до військового омбудсмена і були впевнені у тому, що їх убезпечать. Це, до речі, стосується і чоловіків», — каже Ольга Решетилова.

Водночас вона додала, що важливо не допустити «оббріхування і зведення рахунків у такій чутливій темі». Тому кожен випадок детально вивчають та проводять перевірки.

Напередодні військовослужбовиця 155 окремої механізованої бригади Єлизавета Марцинюк заявила, що неодноразово зазнавала домагань з боку побратима. Жінка каже, що звернулася по допомогу до офіцера психологічної підтримки персоналу в ЗСУ, однак він «відмовився сприяти у відкритті розслідування».

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольга Решетилова повідомила нам, що звернулася до міністра оборони з проханням призначити перевірку озвучених фактів. За її словами, одночасно з цим у бригаді призначили службове розслідування із залученням зовнішніх фахівців.