Панівна партія Грузії влаштує мітинг на підтримку закону про «іноагентів»

Керівна партія країни «Грузинська мрія» влаштує мітинг на підтримку закону про «іноагентів» і закликає своїх прихильників доєднатися до нього.

Про це пише «Новости-Грузия».

Мітинг відбудеться 29 квітня, напередодні винесення законопроєкту «Про прозорість іноземного впливу» на обговорення в парламенті у другому читанні.

У своєму зверненні партія закликає «патріотично налаштованих громадян» відкинути «революцію в Грузії, нападки на Православну Церкву, пропаганду ЛГБТ та наркотиків, дискредитацію державних інституцій, радикалізм і фінансування поляризації».

«Ми покажемо всім, де стоїть більшість грузинського народу, кому дорога правда і справжні європейські цінності, кому дорогі наші традиційні національні цінності», — йдеться у заяві. 

У партії додали, що вони «не можуть дозволити політичній меншості, яка політично і морально збанкрутувала, спекулювати й говорити від імені народу».

Крім того, у зверненні стверджується, що рейтинг «Грузинської мрії» перевищив 60%, а в опозиції всього 12%. Також зазначається, що акції проти закону про «іноагентів» нібито нечисленні, щонайбільше 9500 людей, а загалом країна «підтримує всі ініціативи» керівної партії.

Закінчується заява словами: «Скажімо "ні" брудним грошам і скажемо "так" прозорості, істинному європейському шляху, незалежній і суверенній Грузії!».

Більше контексту

3 квітня проросійська політична партія «Грузинська мрія» повторно внесла до парламенту законопроєкт про «іноагентів». Це сталося через рік після того, як аналогічна ініціатива  призвела до багатотисячних протестів  та  була відкликана. Тоді заявили, що це рішення є «беззастережним».

За винятком зміни терміна «агенти іноземного впливу» на «організації, які просувають інтереси іноземної сили» — у новому законопроєкті не змінилося нічого.

Законопроєкт передбачає створення реєстру «агентів іноземного впливу», якими стануть некомерційні організації та ЗМІ, понад 20% річного доходу яких становить закордонне фінансування.

Такі організації повинні будуть щорічно подавати фінансову декларацію, а тим, хто спробує ухилитися від реєстрації або не подасть декларацію, загрожуватиме штраф. Щоб виявляти «агентів іноземного впливу» й перевіряти виконання вимог закону, Міністерство юстиції проводитиме моніторинг.

Критики законопроєкту вважають його аналогом російського, але влада Грузії каже, що нічого спільного у них немає.

Плани влади Грузії викликали критику в Європі та США. Західні партнери зазначають, що ухвалення закону загальмує процедуру вступу Грузії до ЄС та НАТО. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що «панівна партія саботує європейський шлях» Грузії.

Уже 8 квітня біля будівлі парламенту Грузії  відбулась акція протесту  проти нового законопроєкту. Утім, попри протести на вулиці  Комітет грузинського парламенту усе ж таки підтримав  законопроєкт про «іноагентів». Тепер законодавці продовжать розгляд документа в сесійній залі.