Лубінець закликав Червоний Хрест «врятувати свою репутацію», або він звернеться до донорів організації

Зустріч Уповноваженого Верховної Ради Дмитра Лубінця з президенткою Міжнародної Федерації Червоного Хреста (МФЧХ) Кейт Форбс, 7 травня 2024 року
Зустріч Уповноваженого Верховної Ради Дмитра Лубінця з президенткою Міжнародної Федерації Червоного Хреста (МФЧХ) Кейт Форбс, 7 травня 2024 рокуTelegram / Омбудсман Лубінець Дмитро

Уповноважений Верховної Ради Дмитро Лубінець зустрівся у Женеві з президенткою Міжнародної Федерації Червоного Хреста (МФЧХ) Кейт Форбс. Він закликав організацію «врятувати свою репутацію», виключивши російське та білоруське відділення.

Про це йдеться в дописі Лубінця.

Він наголосив: якщо не будуть вжиті «відповідні заходи» проти російського Червоного Хреста (РЧХ), то він «залишає за собою право» проінформувати донорів МФЧХ щодо відсутності «дієвої реакції» на порушення.

Тож Лубінець закликав спершу призупинити членство російського Червоного Хреста (РЧХ), а далі — повністю виключити його з федерації.

«Переконаний, що настав час для ухвалення вольового рішення: не може РЧХ залишатися у складі федерації, якщо вони підіграють цілям агресора! Це — адвокація інтересів росіян!» — наголосив Лубінець.

Крім того, уповноважений Верховної Ради порушив питання абсолютного виключення Білоруського Червоного Хреста (БЧХ) з федерації через причетність до депортації українських дітей. Нагадаємо, у грудні Червоний Хрест призупинив членство Білорусі.

Також Лубінець попросив МФЧХ допомогти у верифікації українських дітей, які були вивезені до або через територію Білорусі.

«Ще є можливість врятувати репутацію Червоного Хреста! Для цього від організації необхідні конкретні дії, які спрямовані на перемогу справедливості, а не на провокування нових злочинів!» — впевнений український омбудсмен.


Не плутаймось у Червоних Хрестах

Говорячи про Червоний Хрест, найчастіше мають на увазі Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ). Це приватна швейцарська організація, заснована у 1863 році.

Також існують майже 200 національних товариств, як-от Товариство Червоного Хреста України. Ці організації працюють окремо, у своїх країнах. Координацією всіх національних товариств займається Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (Париж).

Усі ці організації об'єднує один гуманітарний рух — Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.


Що передувало?

У березні журналісти-розслідувачі зʼясували, що декілька членів правління РЧХ відкрито підтримують війну проти України, а його очільник Павло Савчук активно співпрацював з кількома підсанкційними пропагандистськими організаціями, що підтримували російських солдатів на передовій.

Після цього омбудсмен Дмитро Лубінець закликав перевірити РЧХ на тлі інформації про підтримку війни рф проти України.

Міжнародна федерація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця опублікувала результати перевірки російського Червоного Хреста, де заявила, що відділення організації немає в Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях. Однак, за словами українського омбудсмена, в матеріалі немає жодної згадки щодо присутності РЧХ у Криму та факту того, що російська організація вкрала майно в українського Товариства.

Лубінець також вважає, що МФЧХ намагається врятувати ім’я та репутацію російського відділення.