Польща підтримує право України бити західною зброєю по території рф

Заступник міністра оборони Польщі Цезари Томчик, 2019 рік
Заступник міністра оборони Польщі Цезари Томчик, 2019 рікMaks Ciszkowski / Wikimedia Commons

Польща вважає, що Україна повинна мати право використовувати західну зброю для ураження цілей на території росії.

Про це заявив заступник міністра оборони Польщі Цезари Томчик у Брюсселі, пише Polskie Radio.

Зокрема, Томчик підкреслив, що не повинно бути жодних обмежень щодо використання Україною західної зброї на території рф, і визнав, що таку позицію займають небагато країн.

«Безумовно, ситуація виглядає так, що росія сьогодні робить те, що хоче, а Україна якимось чином обмежується деякими країнами, і це має припинитися», — сказав він.

Томчик наголосив, що польська позиція у цьому питання чітка: Україна повинна мати можливість воювати з тим обладнанням, яке вона отримує. 

«Ми також просимо на подібних зустрічах, щоб цих обмежень не було», — додав він.

Крім того, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також наголосив, що Україна має повне право на оборону, щоб атакувати цілі за межами своїх кордонів. 

Водночас іншу позицію висловив бельгійський прем'єр-міністр Александр Де Кроо. На спільній конференції з президентом Володимиром Зеленським він наголосив, що військову техніку, яку постачають в Україну, мають використовувати лише на її території.

Сам Зеленський перебував з робочим візитом у Брюсселі кілька годин.

Удари по рф західною зброєю

Politico з посиланням на джерела писало, що група українських народних депутатів прибула до Вашингтона, аби переконати адміністрацію президента США Джо Байдена зняти заборону на удари по території росії зброєю американського походження.

Двоє неназваних посадовців США в коментарі виданню підтвердили, що політика адміністрації Байдена не змінилася: «Допомога призначена для оборони, а не для наступальних операцій на російській території».

А втім, згодом держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив, що Україна сама вирішує, як протидіяти російській агресії, хоча Сполучені Штати не заохочують удари за межами країни.

Україна вже має дозвіл бити по росії наданою їй зброєю від Литви, Фінляндії, Чехії, Великої Британії, Швеції та Франції.

Згодом глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель також заявив, що окремі країни-члени ЄС змінили свою позицію щодо застосування наданої Україні зброї для ударів по цілях на території росії. Зокрема, серед країн, які зняли обмеження, є й ті, що в минулому були проти такого застосування, цитує «Європейська правда». Однак Боррель не став називати ці держави.