Глава Пентагону: Війни з Китаєм можна уникнути, але потрібен діалог

Міністр оборони США Ллойд Остін упевнений, що війна з Китаєм «не є ані близькою, ані неминучою», наголосивши на важливості «спілкування одне з одним».
Про це він заявив під час міжнародної безпекової конференції «Діалог Шангрі-Ла» у Сингапурі 1 червня.
Коментуючи ситуацію в Південнокитайському морі, очільник Пентагону зазначив, що це є «тривожною проблемою», однак додав, що в разі «відкритого діалогу» її можна розв’язати.
«Я неодноразово казав, війна або боротьба з Китаєм, на мій погляд, не є ані близькою, ані неминучою. Отже, лідери великих держав повинні продовжувати співпрацю, щоб зменшити можливості для непорозумінь», — наголосив Остін.
Він також згадав, що мав зустріч із міністром оборони Китаю Донг Цзюнем, з яким розглянув «деякі питання».
«Я з нетерпінням чекаю, щоб це дало результат у майбутньому», — додав глава Пентагону.
За його словами, США прагнуть будувати відносини з Китаєм на засадах конкуренції, а не суперечок. Водночас Остін підкреслив, що США продовжать співпрацювати з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону, щоб забезпечити захист їхніх прав та доступ до своїх економічних зон.
У чому конфлікт?
Китай претендує майже на все Південнокитайське море. Щоб позначити свої територіальні претензії, він використовує «лінію з девʼятьма штрихами».
Пекін також роками будує військові бази на штучних островах у цьому районі, а ще часто здійснює там військово-морське патрулювання, намагаючись відстоювати свої територіальні претензії.

У 2016 році міжнародний трибунал у Гаазі виніс рішення проти претензій Китаю в Південнокитайському морі, але Пекін не визнав його.
Територіальні суперечки у Південнокитайському морі охоплюють Тайвань, Філіппіни, Бруней, Малайзію, В’єтнам та Індонезію.
- Поділитися: