Палата представників США схвалила санкції проти Міжнародного кримінального суду
Палата представників США ухвалила законопроєкт, який накладає санкції на Міжнародний кримінальний суд, зокрема, заборону на в’їзд у країну та обмеження бізнесу.
Про це пише Reuters.
Ініціативу підтримали 247 конгресменів, проти виступили 155.
Згідно із законопроєктом, США зможуть вводити санкції проти людей, причетних до переслідування з боку МКС американців, або громадян держав-союзників США, які не є членами МКС, включно з Ізраїлем.
Крім того, чиновникам МКС можуть заборонити вʼїзд до Сполучених Штатів, а також позбавити їх американських віз та обмежити їх у проведенні операцій з американською нерухомістю.
Цей законопроєкт ухвалили через рішення прокурора МКС про видачу ордерів на арешт ізраїльських чиновників, пов'язаних з війною у Секторі Гази, яке розкритикував Білий дім.
Зокрема, прокурор МКС Карім Хан заявив у травні, що після більше ніж семи місяців війни у Секторі Гази, у нього є достатньо підстав вважати, що прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, керівник його оборонного відомства і три лідери ХАМАСу «несуть кримінальну відповідальність за передбачувані воєнні злочини та злочини проти людяності».
Своєю чергою Нетаньягу назвав це рішення «абсурдним» і заявив, що цей крок був спрямований проти всього Ізраїлю.
А втім, законопроєкт навряд чи винесуть на розгляд у Сенат, пише видання. Зокрема, як зазначає NBC News, адміністрація Джо Байдена заявила, що виступає проти законопроєкту, хоча сам президент США і назвав вимоги прокурора МКС «обурливими».
Однак це рішення демонструє підтримку Ізраїлю в Палаті представників на тлі міжнародної критики ізраїльської військової кампанії в Секторі Гази.
Що зараз відбувається в Секторі Гази?
Збройні сили Ізраїлю 31 травня продовжили операції в Рафаху. Проте це загострило напруженість між урядом та сім’ями заручників. Група підтримки та захисту сімей заручників звинуватила ізраїльський уряд у тому, що заради військових цілей він пожертвував своїми громадянами.
Ця заява була зроблена після бурхливої зустрічі 30 травня з родичами заручників, під час якої голова Ради національної безпеки Ізраїлю Цахі Ханегбі сказав, що уряд не припинить війну проти ХАМАСу в обмін на звільнення людей.
На думку ізраїльських посадовців, єдиний спосіб повернути якомога більше заручників — це застосувати інтенсивний військовий тиск на ХАМАС, включно з наступом на Рафах, де, за словами Тель-Авіва, бойовики мають останні батальйони.
- Поділитися: