Угорщина заблокувала спільну заяву ЄС, яка засуджує заборону європейських ЗМІ в росії

Угорщина застосувала своє вето, щоб заблокувати публікацію спільної заяви країн Євросоюзу, яка засуджує нещодавнє рішення москви заборонити 81 європейське медіа на території росії.

Про це пише dpa з посиланням на кількох дипломатів. 

Унаслідок ветування в ЄС змогли відреагувати лише заявою голови європейської дипломатії Жозепа Борреля. Посадовець назвав рішення москви «абсолютно необґрунтованим» і зауважив, що Євросоюз засуджує рішення російської влади, яке «додатково обмежує доступ до вільної та незалежної інформації та посилює і без того жорстку цензуру ЗМІ в росії»

Він зауважив, що заборонені європейські ЗМІ надають фактичну інформацію російській аудиторії, зокрема про війну рф проти України. Водночас підсанкційні російські ЗМІ поширюють дезінформацію та пропаганду. За словами Борреля, їхня трансляція в ЄС призупинена, оскільки ці медіа перебувають під контролем російської влади та сприяють підтримці війни проти України.

«Повага до свободи слова та ЗМІ є основною цінністю для ЄС. [Блок] продовжуватиме підтримувати доступність фактичної інформації також для аудиторії в росії», — заявив дипломат. 

Напередодні росія оголосила, що внесе 81 європейську медіакомпанію в «чорний список» у відповідь на заборону мовлення кількох російських ЗМІ в Європі. Серед медіа, які опинилися під російською забороною, є німецька Der Spiegel, іспанські El País та El Mundo, італійський RAI, французькі Le Monde та AFP, а також фінський YLE.

Водночас у переліку є один угорський сайт — незалежний новинний портал 444.

Незрозуміло, чому Угорщина завадила оприлюдненню декларації ЄС. Дипломати припускають, що Будапешт вживає заходів проти непопулярних ЗМІ та вважає це законним.

Нагадаємо, у ЄС заборонені пропагандистські RT, Sputnik, «РИА Новости», «Известия», «российская газета», а також портал «Голос Європи», який, за даними чеських спецслужб, використовував колишній народний депутат України Віктор Медведчук, щоб поширювати дезінформацію в країні.

На території держав Євросоюзу немає доступу до медіапродуктів цих ЗМІ, однак їхні репортери все ще можуть працювати там.