Болгарія розглядає передання Україні 80 мільйонів євро. У парламенті вже виступили проти

Виконувач обов'язків прем'єр-міністра Болгарії Дімітар Главчев
Виконувач обов'язків прем'єр-міністра Болгарії Дімітар ГлавчевFacebook / Dimitar Glavchev

Болгарія поїде на липневий саміт НАТО з позицією про виділення допомоги для України на 80 мільйонів євро, але кошти нададуть лише в тому разі, якщо парламент країни схвалить це рішення. 

Про це розповів виконувач обовʼязків болгарського прем'єр-міністра Дімітар Главчев, цитує БНТ.

«Болгарія йде з такою позицією на саміт НАТО. Ми оголошуємо, що готові до таких грошей, але головним залишається те, що [виділення] цих чи будь-яких сум може стати фактом лише після голосування в залі Народних зборів», — пояснив Главчев.

За його словами, у позиції Болгарії, окрім суми, прописано, куди саме скерують кошти. 

Як зазначає видання, оголошення Главчева — відповідь на заяву президента Румена Радева про те, що він не згоден, щоб Болгарія стала «безстроковим донором України».

У парламенті вже є ті, хто виступив проти виділення грошей для України — лідер консервативної партії «ГЄРБ» Бойко Борисов та один із лідерів «Руху за права та свободи» Делян Пеєвскі.

«Це знову нагнітання страхів, балаканина. Є позиція — її немає, все пояснено. Припинімо ці спекуляції й дивімося, щоб держава була керована. Ми не дамо 80 мільйонів, […] цього робити не потрібно», — заявив Пеєвскі.

Нагадаємо, президент Болгарії відмовився очолити або доєднатися до делегації країни на липневому саміті НАТО у Вашингтоні через позицію, яку болгари планують відстоювати щодо допомоги Україні.

Радев давно захищає тих, хто поділяє позицію кремля стосовно війни в Україні. Зокрема про те, що відправлення військової допомоги Києву нібито затягне війну.

Саміт НАТО

Лідери країн НАТО зберуться на ювілейний 75-й саміт у Вашингтоні з 9 до 11 липня. Видання New York Times із посиланням на неназваних посадовців НАТО писало, що Україна не почує бажаного офіційного запрошення, проте країни-члени хочуть в інший спосіб продемонструвати, що вони підтримують Київ «у довгостроковій перспективі».

Зокрема, за даними ЗМІ, члени НАТО погодили щорічне фінансування України розміром 40 мільярдів євро. А державний секретар США Ентоні Блінкен анонсував, що Україна почує нові оголошення щодо протиповітряної оборони.

За даними «Голосу Америки», у підсумковій декларації за результатами саміту НАТО, який відбудеться наступного тижня, підтвердять, що Україна стане членом Північноатлантичного альянсу. Однак остаточне формулювання ще обговорюють.