Японія планує надати Україні $3,3 млрд позики від прибутків із російських заморожених активів

Україна може отримати від Японії 3,3 млрд доларів позики, використовуючи відсотки прибутків від заморожених російських активів.

Про це пише японське видання Kyodo, яке покликається на власні джерела у дипломатичних колах.

Зазначається, що члени «Великої сімки» координують розподіл допомоги після того, як їхні лідери домовилися під час саміту в Італії в червні виділити 50 мільярдів доларів на підтримку України.

Так, США та ЄС нададуть по 20 мільярдів доларів, а Японія, Велика Британія та Канада розділять між собою решту 10 мільярдів доларів, повідомили Kyodo власні джерела. Проєкт розпочнеться вже цього року.

У виданні також зазначають, що інші члени G7 — Франція, Німеччина та Італія — навряд чи братимуть участь у цій програмі, позаяк ЄС уже має подібний план підтримки.

Kyodo пише, що така кредитна угода була укладена на тлі занепокоєння щодо «втоми від України», оскільки зберігаються сумніви щодо того, як довго США та інші партнери зможуть допомагати Києву зброєю та сприяти у відновленні зруйнованої інфраструктури.

Гроші з доходів від заморожених активів на озброєння

Рада ЄС 21 травня підтримала використання прибутків від заморожених активів російського Центробанку для допомоги Україні. Щороку планують вилучати від 2,5 до 3 мільярдів євро, із яких 90% коштів підуть на військові потреби для озброєння української армії.

Раніше міністр юстиції України Денис Малюська заявляв, що сума в 3 мільярди — це «майже ніщо» проти потреб України. Щоб виграти війну, Україна, за його словами, потребує «сотень мільярдів», а втім, навіть 3 мільярди Малюська назвав «хорошим першим кроком».

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявляв, що вже у липня Україна отримає 1,4 млрд євро військової допомоги, а ще мільярд євро Київ отримає до кінця цього року — його візьмуть із доходів від заморожених російських активів.