Верховний суд Бангладеш скасував майже всі квоти на робочі місця після масових протестів у країні

Солдат Збройних сил Бангладеш просить пару повернутися до їхнього будинку в Даці під час загальнонаціональної комендантської години, Бангладеш, 20 липня 2024 року
Солдат Збройних сил Бангладеш просить пару повернутися до їхнього будинку в Даці під час загальнонаціональної комендантської години, Бангладеш, 20 липня 2024 рокуAP Photo / Rajib Dhar

Верховний суд Бангладеш скасував більшість квот на державні посади для певних груп населення, включно з родичами ветеранів війни за незалежність від Пакистану. Це сталося після масових протестів студентів, під час яких загинули щонайменше 114 людей.

Про це пише Reuters із посиланням на місцеві ЗМІ.

Суд відхилив постанову суду нижчої інстанції, яка відновлювала квоти на посади в державному секторі. Тепер 93% державних вакансій будуть відкриті для кандидатів за заслугами.

Що передувало?

Уже кілька тижнів у Бангладеш тривають студентські протести. Демонстрації почалися як мирні протести в університетських містечках, але переросли в сутички між протестувальниками та силами безпеки. Рівень насильства значно зріс за останні три дні. За даними ЗМІ, у сутичках загинули щонайменше 114 людей, понад 50 людей — лише 19 липня. Посольство Сполучених Штатів у Бангладеш повідомило про «сотні, можливо, тисячі» постраждалих у країні.

Причиною протестів стало повернення квот на робочі місця. Ще у 2018 році уряд Бангладеш скасував систему, за якою 30% посад у держсекторі резервували для сімей тих, хто боровся за незалежність від Пакистану. Однак у червні 2024-го рішення оскаржили в суді та вирішили повернути резерв посад.

У відповідь на протести уряд Бангладеш відключив у країні інтернет і обмежив телефонні послуги. У країні не працюють виші, кілька телевізійних каналів також припинили мовлення, не працювали сайти більшості місцевих видань. Низка ключових урядових сайтів постраждали через хакерську атаку.

Окрім того, у Бангладеш запровадили загальнонаціональну комендантську годину з наказом «стріляти на місці». Громадянам дали двогодинну перерву, щоб зібрати припаси.